Ocena kierowcy - Hyundai Tiburon III

Pirat, 14 lat temu
Silnik 2.7L V6 GT 172KM 127kW
Rok produkcji 2003
Hyundai Tiburon III 2.7L V6 GT 172KM 127kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby nie wysilony, ale jako że to V6 jak najbardziej daje radę.
Kupno auta to zdecydowanie strzał. Jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli kiedyś będzie mnie stać na utrzymanie dwóch aut, poza rodzinnym kombi, które prędzej czy później trzeba będzie sobie sprawić Tiburon dostanie miejsce w garażu.
Robi przeciąg w całym zakresie obrotów. Dla zwykłego śmiertelnika jak najbardziej wystarczający.
Sześciobiegowa, dość precyzyjna, właściwie nie mam zastrzeżeń, jednak jeździłem autami z lepszymi skrzyniami stąd 4/5 gwiazdek.
Mimo przedniego napędu ma tendencje do nadsterowności w ciaśniejszych zakrętach. Dzięki dość twardemu zawieszeniu łatwo jednak wyprowadzić je z poślizgu.
Spore lustra, natomiast mało widać przez tylną szybę. Bynajmniej w wersji z wysokim spoilerem. Szeroki słupek boczny każe się wychylać na skrzyżowaniach.
Po prostu 5/5.
Po kupnie myślałem, że pod tym względem Tiburon kuleje, jednak winowajcą okazał się \"dość\" zużyty filtr kabinowy. Po wymianie wszystko działa jak należy. Klima ziębi, ogrzewanie ogrzewa.
Auto zdecydowanie dla dwóch pasażerów. Z tyłu nie ma miejsca ani na głowę, ani na nogi. Osobiście nie mam w planach jeszcze zakładania rodziny, stąd ode mnie 5 gwiazdek. Z przodu jak najbardziej full miejsca, tył rezerwowy.
Dobrze. Nie jest to limuzyna, więc nie ma co spodziewać się mega komfortu pod tym względem. Bardziej niż zawieszenie czy cokolwiek słychać silnik. W przypadku V6 - poezja.
I to jest właśnie pięta achillesowa Tiburona. Spalanie na trasie dzięki sześciobiegowej skrzyni jak najbardziej znośne - 8-9l/100km. W mieście przy w miarę spokojnej jeździe około 12, przy ostrzejszym trybie jazdy można wyjść ponad 15l/100km.
5/5. Najlepsze auto w swojej klasie za te pieniążki. Poza tym wygląda na zdecydowanie droższe.
Autko jest zdecydowanie perełką Hyundai\'a i egzemplarzem, do którego koncern się przyłożył. W ciągu roku padł mi jedynie siłownik zamka centralnego - koszt 150zł.
Nie odnotowałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.7L V6 GT 172KM 127kW [l/100km]