Ocena kierowcy - Hyundai Pony III

mihal, 19 lat temu
Rok produkcji 1990
Hyundai Pony III 1.3 58KM 43kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
Mimo wielu niedociągnięć, samochód jest idealny do krótkich dojazdów do pracy itp. A przedewszystkim jest TANI ! . Kupiłem go ze względu na udokumentowany przebieg i ze względu na cenę. Polecam ludziom ze spokojniejszym temperamentem.
Jest to jeden z ostatnich gaźnikowców. Pracuje głośno , powoli wchodzi na obroty i jest mułowaty. Wyprzedzanie tym samochodem wymaga mocnych nerwów i ostrego redukowania. Silnik zaczął wypluwać olej. !!! Podobno to uszczelniacze. Ale ja się nie znam.
Hmm. Biegi wchodzą lekko bez zgrzytów. Przełożenia mogły by być jednak troszkę inaczej dobrane. Sprzęgło nadaje się do spokojnej jazdy , o sportowej jeździe można zapomnieć
Żaba !!! Ten samochód skacze jak żaba. Całkowicie nie na polskie drogi . Na prostej drodze komfortowy , jednak przy nierównościach poprzecznych można wyrżnąć głową w dach :) Na zakrętach przechyla się na boki , ale można się przyzwyczaić. Dobrze natomiast sprawuje się w lesie i na polach. Nie jest to samochód do szybkiej jazdy.
Nie można nic zarzucić. Duże lusterka , wszystko ok. Manewrowanie tyłem troszkę kuleje , ale to hatchback- dlatego 4.
Całkiem nieźle , poza za nisko umieszconym radiem i bezsensownym sposobem odsuwania przednich foteli. Za wąskie fotele - chyba robione pod przciętnego koreańczyka a nie dla 100kg-wego Polaka ;)
nie ma się do czego prztczepić.
Miłe zaskoczenie - jest naprawdę dużo miejsca - więcej niż np. w Palio Weekend - serio !
Nic specjalnego . Wychodzą oszcędności. Silnik słychać aż za dobrze. Świszczy powyżej 120 km/h.
Przy oszczędenej jeździe jest naprawdę ekonomiczny - na trasie można zmieścić się w okolicach 6l/100km. Dojeżdzam nim do pracy - ok. 10 km w jedną stronę i powiem ,że nie jest źle.
Jest TANI !
Tylna wycieraczka, prawe lusterko , otwieranie szyby z jednej strony , fotel się obluzował.
Poza wypluwaniem oleju z rury , nigdy mnie nie zawiódł . Odpala za pierwszym razem nawet przy -18 C .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 58KM 43kW [l/100km]

7,7