Ocena kierowcy - Hyundai Matrix

delinuss, 13 lat temu
Rok produkcji 2005
Hyundai Matrix 1.6 103KM 76kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Spodziewałem się, że będzie głośny i będzie palił jak smok. Ani jedno ani drugie jak na razie się nie sprawdziło.
Samochód mało popularny - szkoda, bo bardzo praktyczny, szczególnie jako autko rodzinne. Technicznie trudno mi jeszcze ocenić, ale zapowiada się świetnie. Poprzedni właściciel kupił taki sam model, tylko z 2010 roku. Był przez cały okres użytkowania (5 lat) bardziej niż zadowolony.
Trochę mułowaty przy ruszaniu, ale jak wejdzie w swoje obroty, ciągnie znakomicie. Cichy do 110 km/h, przy większej prędkości bardziej słychać pracę silnika. Ale tragedii nie ma.
Nie mam najmniejszych problemów. Wszystkie biegi wchodzą płynie i lekko.
Wspomaganie kierownicy czułe - mit to odpowiada.
Duże szyby, brak problemów z widocznością. Nawet nie przeszkadza, że przednie słupki są dość szerokie.
Wszystko pod ręką. Bardzo mi odpowiada centralne położenie prędkościomierza, lekko skierowane w stronę kierowcy. Od początku przypadło mi do gustu.
Wentylacja chłodzi/grzeje bardzo szybko i sprawnie.
Patrząc na Matrixa z zewnątrz, nie ma się wrażenie, że we wnętrzu jest tak dużo miejsca.
Przy prędkościach do 110 bez zarzutu, powyżej trochę głośniej, ale mi nie przeszkadza. To nie LEXUS, choć nie miałbym nic przeciwko temu, żeby w Matrixie było takie wyciszenie jak w Lexusie.
Za mało przejechałem, żeby wiążąco pisać o spalaniu. Samochód dopiero co sprowadziłem z Niemic. Przejechałem 1400 km. Spalił mi 6,8 l beznyny na 100.
Kupiłem, tak jak w artykule napisane: Cena na poziomie zegarka z górnej półki. Przynajmniej mi udało się kupić rocznik 2005 w bardzo bardzo przyzwoitej cenie.
Za mało przejechałem, żeby tu coś napisać. Ale zapowiada się, że będzie przez pewien czas bezawaryjnie.
jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 103KM 76kW [l/100km]