Ocena kierowcy - Hyundai Kona II Crossover

Arek, 4 dni temu
Silnik 1.6 T-GDI 198KM 146kW
Rok produkcji 2023
Hyundai Kona II Crossover 1.6 T-GDI 198KM 146kW od 2023 - Oceń swoje auto
Przestronny jak na ta klasę, jak na razie bezawaryjny dobra dynamika.
Myślałem, że będzie więcej palił, ale jest ok. Średnie zużycie na poziomie 6.5. Dynamiczny, szczególnie przy wyższych prędkościach na autostradzie. Trasa do Włoch nad jezioro Garda - spalił mi 6.2 - większość po autostradzie prędkości 120-140. Przy mocnym dodaniu gazu jest chwila zwłoki zanim coś się zacznie dziać.
Bez uwag. Nie raz jak chcę mocniej przyspieszyć redukuje biegi, aby po chwili jeszcze raz zredukować. Generalnie jest OK - na tym dystansie jeszcze się nie "pogubiła"
Przewidywalny dla mnie ok. Nie za twardy ale dobrze wyczuwalny. Na Niemieckich autostradach przy 170 miało się wrażenie pełnego panowania nad samochodem.
W nocy ładnie wygląda. Dobrze się wsiada. Automatycznie otwierana tylna klapa - musiałem wyłączyć otwieranie z chwilą podejścia do tyłu samochodu. Samochód mam w garażu i potrafiła zacząć sama się otwierać, gdy otwierałem - zamykałem garaż.
Bez uwag - dobrą robotę robią kamery 360.
Bez uwag - wszystko pod ręką
Wydajna wentylacja, nie ma się do czego przyczepić. Plus że wszystkim steruje się za pomocą przycisków.
Dużo miejsca w środku - mam 193 cm wzrostu. Za mną siedzi osoba 175 i nie narzeka - większa też by dała radę. Bagażnik OK, ale na długie wyprawy dla 4 osób dopchany na maxa - zależy kto i jak się pakuje
Nie ma co narzekać. Nawet powyżej 150 na godzinę jest przyjemnie
Średnia w klasie - wymiana oleju 500 zł. I przegląd około 1000 zł.
Niestety samochody kosztują. Z drugiej strony nic nie trzeszczy, wszystko działa, dojedzie komfortowo do celu można na nim polegać. Jest Ok.
Wszystko działa. Raz zniknął widok z kamer przy włączaniu kierunkowskazów. Jednorazowy incydent który zniknął po ponownym uruchomieniu silnika.
Brak awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 198KM 146kW [l/100km]