Ocena kierowcy - Hyundai i30 III Hatchback N

Seba, 5 lat temu
Silnik 2.0 T-GDI 275KM 202kW
Rok produkcji 2019
Hyundai i30 III Hatchback N 2.0 T-GDI 275KM 202kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Krótko i na temat GENIALNY samochód! mówi to Hondziaż który wycofał, po jeździe próbnej N-ka, zmówienie na Type R.
Powiedzmy sobie szerze 275 KM do jazdy w kompakcie wystarczy. Moc czuć! niewiele ustępuje 320 Km w Type R w sprincie na prostej Honda będzie szybsza ale czy życie polega tylko na sprintach ...
Fenomenalna , precyzyjna, chyba najlepsza z jaka miałem w życiu do czynienia. W Type R potrafiła haczyć, a tu rewelacja.
Tu tak naprawdę brak słów, bo jak opisać to, co jest po prostu zajebiste !!
Lakier 'miękki' jak w każdym nowym samochodzie - sorry restrykcje ekologiczne, ale mimo wszystko twardszy niż w hondzie civic. Najlepiej po zakupie zabezpieczyć auto powłoka i cieszyć się jazda :-) Dodatkowo maskę, zderzak i reflektory zabezpieczyłem foli firmy 3M.
Bardzo dobra - czujniki z przodu, z tyłu, kamera cofania (w nocy jakość mogłaby być trochę lepsza). Nie ma żadnego przeszkadzającego spojlera na tylnej szybie.
Świetne fotele z możliwością ustawienia w każdej możliwej płaszczyźnie. Obszerne wnętrze, dużo schowków, bezprzewodowa ładowarka. Jedna mała uwaga w kolejnej generacji proszę zrobić dłuższy podłokietnik :-)
Klima działa bdb, autko ma podgrzewane fotele, kierownice jak dla mnie bomba.
Auto przestrzenne z przodu jak i z tyłu. Dla osób które twierdza, że jest za mało miejsca pod fotelami, na nogi z tyłu polecam wsiąść sobie do hondy civic 9 generacji gdzie zbiornik umiejscowiony jest pod przednimi fotelami.
Będzie kolejne porównanie z honda - w 'N'ce jest znacznie ciszej jeśli chodzi o silnik. Dodatkowo żadne szumy powyżej 140km/h tu nie występują. Nie można zapomnieć o fenomenalnym układzie wydechowym, dźwięk jest jedyny i niepowtarzalny (może być cichy w 'eco' i być diabłem wcielonym w trybie 'N') To auto ma niesamowita elastyczność konfiguracji.
niestety ale 'fun' z jazdy i 'banan na twarzy' musi kosztować, jednakże koszty są i tak niższe np. przeglądów niż w hondzie type R.
Auto w 100% warte swych pieniędzy.
Na ta chwilę brak, ale jakby coś to będę na bieżąco informował.
Brak, poza tym jest 5 lat gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T-GDI 275KM 202kW [l/100km]

10,5