Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Wagon

Lukasz, 9 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2014
Hyundai i30 II Wagon 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
auto kupiłem w Czechach gdzie mieszkam. Jestem pierwszym właścicielem. Specjalna wersja wyposażenia łącznie z czujnikami i kamerą cofania, podgrzewanymi fotelami, klima manualna, 6 poduszek, podwójna podłoga, chłodzony schowek, dzienne światła LED, BT z komendami głosowymi, USB, 3 gniazda 12V a to wszystko za jakieś 52 000 PLN (w Czechach ceny są trochę inne i do tego duża zniżka od sprzedawcy)
Tu jest ok. Na początku wydawał mi się ociężały ale to zmieniło się po ok 15 000km. Można jechać przy 1500 obrotów, do wyprzedzania trzeba zredukować a wtedy się zbiera bardzo płynnie.
tu nie mam zastrzeżeń, wszystko chodzi płynnie.
Tu nie jest idealnie, nie jest to auto sportowe i z tym się liczyłem. Do spokojnej jazdy jest ok, posiada regulację nastawienia siły wspomagania co jest mocno wyczuwalne
Słupki mogłyby być nieco mniejsze ale ogólnie zastrzeżeń nie mam. Przód/tył czujniki parkowania + kamera cofania z wyświetlaczem w lustreku wstecznym.
W Megane była lepsza obsługa radia ale poza tym szybko się przyzwyczaiłem. Co chcę to znajdę.
Zimą grzeje szybko, latem chłodzi. Bez problemów
tu jest super, nie jestem wyrostkiem (176) ale miejsca nie brakuje. 4 dorosłych podróżuje bardzo komfortowo
dwa oblicza - normalnie jest cichutko ale jedyną bolączką są słabiej wyciszone nadkola co słychać głównie podczas deszczu. Silnik zaczyna być słychać od ok 4000 obrotów ale nie jest to męczące, po prostu słychać. W Megane było znacznie głośniej. Tu spokojnie przy 150km/h można rozmawiać.
Nie mam zastrzeżeń. Codzienne dojeżdżanie do pracy 16km- spalanie ok 6,5 litra. Trasa bez szaleństw ok 5,5 - 6 litrów. Trasa 350km - (autostrada 300km + 50km normalne drogi, na zimówikach) - 7,3 litra. Nie dostałem się nad 8 litrów, autostradą jeżdże na tempomacie 140/150 km/h. Przegląd w CZ(z własnym olejem) 450 zł
z tą cenę auto super, 5 lat gwarancji, przeglądy rozsądne, nic się nie psuje a w razie czego gwarancha darmowego auta zastępczego. Rozważałem kupo Golfa VII, Megane III, Kia Ceed ale żaden nie oferował takiego wyposażenia za taką cenę
odstające relingi (poprawione na gwarancji)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

6,4