Ocena kierowcy - Hyundai i20 III Hatchback

Rok produkcji 2023
Hyundai i20 III Hatchback 1.0 T-GDI 100KM 74kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń wewnątrz
Układ elektryczny : Mechanizm tylnej szyby od strony pasażera
Słabo wyciszone auto z dużą turbodziurą. Mało komfortowe zawieszenie. Na plus przestrzeń i spalanie.
Bardzo głośny, duża turbodziura poniżej 2 tyś obrotów. Na plus spalanie przy 80 km/h po prostej to 4.1 litra. Średnio 6 litrów.
Często haczy jedynka. Wsteczny też lubi nie wejść za pierwszym razem. Lewarek pod ręką więc dobrze się zmienia.
Zawieszenie mało komfortowe, strasznie słychać wszelkie dziury i nierówności. Trzymanie na zakrętach poprawne.
Póki co nie mogę się wypowiedzieć bo auto mam od 7 miesięcy
Całkiem niezła, słabej jakości kamera cofania.
Poprawna, wszystko pod ręką, wygodne fotel z przodu.
Wszystko działa poprawnie, jak powinno. Plus za grzaną kierownicę i siedzenia, bardzo się sprawdzają zimą.
Pozytywnie zaskoczony jak na tą klasę auta, segment B
Wyciszenie dramatyczne. W porównaniu do clio to przepaść. Przy 100 km/h ciężko się rozmawia.
Ubezpieczenie mimo małej pojemności wysokie. Spalanie za to całkiem przyzwoite. Średnio 6 litrów na 100 km. Za krótko mam żeby wystąpiły dodatkowe koszty
Tanio nie jest, ale u konkurencji podobne są ceny. Plusem dość dobre wyposażenie jak na segment B. Patrząc subiektywnie 60 tyś to maks co powinno takie auto kosztować, z ledami, kamerą, grzaną kierą i fotelami, alufelgami. Twarde plastiki w środku , choć ładnie wyglądają. Głośno w porównaniu do konkurencji np clio
Nic się nie działo drobnego w ciągu 7 miesięcy.
wystąpiła usterka po 7 miesiącach i przebiegu 10 tyś km. Mianowicie tylna szyba zjechała do końca i już się nie dało jej zamknąć. Auto oddane do serwisu przez Assistance. Mija 3 doba w serwisie i cisza. Nikt się nie zajął tematem diagnozy/ naprawy. Pewnie mają dużo poważniejsze tematy, ale ja niestety tak jeździć nie mogę ( deszcz itp)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 T-GDI 100KM 74kW [l/100km]

5,1