Ocena kierowcy - Hyundai i10 II Hatchback Facelifting

Sebastian, 3 lata temu
Silnik 1.0 Kappa 66KM 49kW
Rok produkcji 2019
Hyundai i10 II Hatchback Facelifting 1.0 Kappa 66KM 49kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Dosłownie staje w miejscu, 4 tarcze robią swoją robotę.
Przeniesienie napędu : Elastyczność, stabilność prowadzenia, ekonomicznosc
Inne : Przestronność, ilość miejsca w środku
I10 w wersji Comfort zamówiłem w czerwcu 2019, a odebrałem w październiku. Samochód wbrew pozorom oferuje dużo miejsca w środku. Silnik w danych technicznych wyglada słabo, jednak w praktyce jest wystarczający do sprawnego poruszania się i zadowala się 4.8l/100 - spodziewałem się większego spalania, także jestem pozytywnie zaskoczony. W środku dobrze spasowany bez metalowych powierzchni co jest dla mnie wielkim plusem.
Wbrew pozorom dobrze radzi sobie z samochodem, elastyczność na dobrym poziomie. Cichy na postoju i podczas jazdy.
Dobrze dobrane przełożenia przez co nie trzeba co chwilę zmieniać biegów. Daje cztery gwiazdki bo ma jeden minus - wsteczny czasem nie chce wejść. Trzeba drugi raz wyprzęgliśmy bądź wrzucić np 1 bieg i dopiero wsteczny (ewentualnie metoda troglodyty na sile, której nie uznaje - bieg sam ma wskoczyć bez najmniejszego oporu)
Dobry promień skrętu, jak na segment A zapewnia dobry komfort resorowania, przy prędkościach 100 - 130km/g stabilnie i pewnie się prowadzi.
Samochód jest zbyt nowy aby cokolwiek napisać, czas pokaże czy korozja go dopadnie czy nie. 12 lat gwarancji na perforacje daje trochę spokoju ducha;)
Duże lusterka oraz spore szyby zapewniają wzorową widoczność, w każdą stronę. Martwych stref praktycznie brak.
Praktyczne uchwyty na napoje, wystarczająca ilość aby odłożyć wszystko co mam przy sobie, duży schowek, obsługa wszystkich funkcji jest pod ręka i w intuicyjnym miejscu. Prostota i pragmatyzm w najczystszej formie.
Mógłby się szybciej nagrzewać przez co szybciej odparowywałyby boczne szyby.
Z przodu mając 183 cm wzrostu jest dużo miejsca, z tylu siadam sam za sobą także jest super. Jednak w moim odczuciu jest to samochód 2+2 i nie ma co tu wiele oczekiwać;(
Szum z nadkoli - niestety nie ma tam plastikowych wnęk, gola blacha w bagażniku. Tutaj czuć miejskie przeznaczenie i budzetowosc konstrukcji.
Niskie spalanie, tanie przeglądy w aso, prosta konstrukcja, w przypadku późniejszych napraw tanie części
Jestem zadowolony, kupiłbym ponownie ten samochód. Oczywiście niewiele więcej dokładając można kupić i20 czy i30 z wyprzedaży rocznika jednak gdy komuś zależy na niewielkim gabarycie i niskim spalaniu na krótkich odcinkach to jest bezkonkurencyjny.
Wszystko działa, nie skrzypi
Brak