Ocena kierowcy - Hyundai H1 II Van

Andrzej Michał Pośpiech, 7 lat temu
Silnik 2.5 CRDi 170KM 125kW
Rok produkcji 2008
Hyundai H1 II Van 2.5 CRDi 170KM 125kW od 2008 - Oceń swoje auto
Inne : Takie auto za tanie pieniądze ! Warto !
Silnik : bierze olej
Auto bardzo praktyczne, mnóstwo miejsca, wygodne,2 x przesuwne drzwi, duża panorama w lusterkach, b/d światła. W tej cenie kupisz tylko gorsze auto. Osobiście jestem zadowolony. Miałem VW transportera synchro - palił tyle samo a nawet więcej (z przyczepą)
Potężna moc! przyczepy kempingowej niemal nie odczuwał (spalił 11L.). Faktycznie na 170 koni buta takiego nie ma a turbina wkręca się trochę późno, no i oleju trzeba dolewać. Przy 140 - 180 km/h stabilnie, cichutko pod wrażeniem! Silnik rozgrzewa się błyskawicznie!
bez zarzutów, wajcha pod ręką wygodna, ale 6 bieg na pewno by nie przeszkadzał.
Twardy, stabilny na zakrętach nie pochyla się nawet przy dużych prędkościach. Hamulce brzytwy! Nie trzeba dusić nawet z ciężarem. trochę niski w teren nie bardzo.
Doskonały to bym przesadził ale klima, czy ogrzewanie to super! Pedały dobrze rozmieszczone - nogi mają sporo miejsca, w ogóle kabina ma mnóstwo miejsca (mam 5-6 osobowy). Siedzenia wygodne, regulowana kierownica, światła wspomaganie dobre. Na prawdę niema się czego czepiać...
Cóż, albo dobrze trafiłem albo po prostu są konkurencją europejskich vanów.
Tu lepiej być nie może! Żadnych parujących szyb, dmuchawa cicha. Wszystko co piszą inni to albo mają manie wyższości albo doskonałości...
No już więcej to tylko mam w domu na sofie.
Tu faktycznie w granicach 2,7 tyś obrotów jest dość głośny ale to tylko ta granica ok.130 km/h . później cichnie ale to tylko tyle , tak to szumu wiatru nie słychać, przy 150km/h można rozmawiać przez tel.
oszczędnie w zimę 9,5 L, miasto 11,5L . Latem 1L mniej. .średnio 10L na 100 km. Moc jest tak duża, że ruszam z 2go biegu a gazu aby aby. Ba! mógłby spalać mniej ale tyle mocy i miejsca i wygody, że warto.
Nic lepszego na rynku nie znajdziecie !
Nie chcę zapeszać ale puki co to jak w każdym aucie, filtry, oleje, hamulce trzeba wymieniać. Kiedyś dojdą amortyzatory może jeszcze coś ale to przecież normalne?
odpukać! nic się nie dzieje ale trzeba sprawdzać olej bo bierze ! (zalecane w książce serwisowej) .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CRDi 170KM 125kW [l/100km]

9,6