Ocena kierowcy - Hyundai Coupe I

marcinuss, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 137KM 101kW
Rok produkcji 1999
Hyundai Coupe I 2.0 i 16V 137KM 101kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Hultaja kupilem dla sylwetki,auto jest boskie a za te pieniadze to doskonaly wybor.Fakt ze jest ich stosunkowo malo takze pomaga.Brak mu mocy jest pare drobiazgow ktore powinny zostac rozwiazane inaczej ale to wszystko blednie przy pieknym tyle i calej sylwetce..Jezeli masz dosc korowodow szaro czarnych golfow i bmw m36 ,jezeli tkwi w tobie indywidualista lub stka bierz go i poczuj to samo co ja rano wygladajac przez okno, wielka radoche z samego faktu ze zaraz do niego wsiade.Pozdrowienia z bordowego 99.
Pozytywnie zaskoczyla mnie elastycznosc tego auta.Od 2000 obr autko powoli ciagnie nawet na 5 biegu choc i tak zabawa zaczyna sie powyzej 3500 i tak do 5500 obr.Gaz wstawilem niemal natychmiast i spisuje sie doskonale.Dla wszystkich benzynowych purystow mam jedna wiadomosc to jest auto niby sportowe a przy wadze 1250kg i mocy 140km tez nie rwie jak oszalale tak wiecv gaz nie jest w tym momencie jakas wielka ujma dla tego auta.
Bieg pierwszy i wszteczny potrafia przyprawic mnie o palpitacje serca i jest to jedyna wieksza skaza na wizerunku tej slicznotki.Ta przypadlosc jest dosc powszechna w tym modelu o czym dowiedzialem sie na forum ktore dosc latwo jest znalezc.
Jest stosunkowo miekko ,spodziewalem sie bolow kregoslupa ale nic, jest zadowalajacy kompromis na tym polu.Mam do wymiany przednie amorki moze stad ta zbytnia miekkosc ale to jeszcze nie teraz.
Jak na coupe jest nizle choc wyczucie przodu przy parkowaniu zajmie wam ciut czasu.
Standardowo jedynym mankamentem jest zbyt duza odleglosc od odtwarzacza cd,mp3 do ktorego to trzeba sie ciagle nachylac.Rozwiazaniem moze byc sterownik na kole kierowniczym.
OK jet klima jest OK,zwlaszcza latem w aucie z czarna skora i wogole czarnym wnetrzem.
Przod super a z tylu nie siedzialem dluzej niz 1 min ale z opinie sa raczej negatywne.
To coupe ,musi troche powarczec.Swietnie brzmi gdy sie jest w srodku z zewnatrz juz bez rewelacji.
LPG ok 11 l na 100 benzyna ok 10.
Jakas lampka to tu to antena radiowa.W radiu i tak nie ma niczego mnie zadowalajacego.
Biegi dzialaja mi na nerwy ale ich nie naprawiam koszty sa zbyt duze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 137KM 101kW [l/100km]

9,1