Ocena kierowcy - Hyundai Coupe I

Alfar27@gmail.com, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 137KM 101kW
Rok produkcji 1996
Hyundai Coupe I 2.0 i 16V 137KM 101kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : dość dynamiczny i bezawaryjny silnik:)
Karoseria : korozja tylnych nadkoli i pokrywy silnika
spoko sportowe autko.
Idealny silnik jak na Coupe, jest dynamiczny i niezawodny jak przystało na Mitsubishi.
Skrzynia biegów czasem haczy ale można sie przyzwyczaic i czasem trzeba wstecznego szukać ale to przypadłość wielu aut.
doskonale trzyma się na zakrętach jak na sportowe auto przystało, twarde zawieszenie może nie jest zbyt komfortowe na naszych dziurawych Polskich drogach a szczególnie przy nisko profilowych oponach.
widoczność jest ograniczona przy cofaniu ale ogólnie jak na coupe jest dobrze.
poza dziwnym umiejscowieniem przycisków tylnej wycieraczki i spryskiwacza tylnej szyby reszta jest jak najbardziej na miejscu:)
w aucie szybko robi się ciepło nawet w mrozne zimowe dni. Klima też bez zastrzeżeń.
dla kierowcy i pasażera miejsca jest pod dostatkiem ale gorzej mają osoby siedzące z tyłu 1.60m to maksimum żeby nie przeszkadzała tylna szyba heh.
przy niższych prędkościach silnik cichutko mruczy ale przy wyższych obrotach pokazuje swój sportowy charakter.
jak na 2.0 to spalanie jest wyśmienite, naprawy też nie pozbawią nas oszczędności jeżeli chodzi o części to jest wiele tańszych zamienników dostępnych na naszym rynku.
jestem bardzo zadowolony z posiadania tego auta i nie zamierzam w najblzszej przyszłości sie go pozbywac:)
nie miałem żadnych uciążliwych usterek.
miałem problem z korozją tylnych nadkoli i pokrywy silnika a tak ogólnie to bez żadnych wiekszych mankamntów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 137KM 101kW [l/100km]

9,5