Ocena kierowcy - Honda Civic X Hatchback 5d

Michał, 9 dni temu
Silnik 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Rok produkcji 2019
Honda Civic X Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Tylko klima a konkretnie skraplacz
Najlepszy kompakt na rynku. Auto dla tych którzy wymagają super prowadzenia , osiągi z skrzynia CVt w cywilnym modelu na bardzo dobrym poziomie . Civic X po prostu nie jest nudnym autem jak dla porownania wszystkie cywilne kompakty Vaga (jeździłem dla porównania a3 z 1.5 to prowadzi się do Civica jak polonez nawet nie ma co porównywać ). Civic X nie udaje czegoś czym nie jest.Najbardziej mile jest spalanie ,które naprawdę nawet przy agresywnej jeździe nie powala. Jedyny minus dla mnie tapicerka mogła by być trochę lepsza ,chociaż w XI już zaszła na duży plus zmiana. Auto dla kierowców którzy cenią sobie perfekcyjne prowadzenie , niezłe osiągi i niezawodność (oprócz klimy która naprawiali na gwarancji). Silnik 1.5T z CVt bajka. Kompaktowy cywilny król lewego pasa ;)
Bez zarzutów , zresztą to honda to co tu pisać więcej.
CVt w mieście bajka, na autostradzie do 200/h też ale jest blokada i niższa V-Max w porównaniu do manualna który też jest super
W swojej klasie nie ma auta prowadzącego się lepiej. Perfekcyjne prowadzenie. Z adaptacyjnymi amortyzatorami jest jeszcze lepiej
Bez zarzutow.
Dla mnie ok.
Dla mnie ok
Klima w tym aucie najsłabszy punkt.Honda wymieniała skraplacze które padały nawet po gwarancji.
Jak na swoją klase to dość spory kompakt ,przestrzeni jest wystarczajaco dużo.
Dla mnie w normie jak na swoją klase, to nie jest auto do bujania się i nudnej jazdy. Jak jest usportowiony charakter a takie DNA ma Civic to nie należy wymagać nic więcej , nie ten typ auta. Nawet przy 200km/h jest w normie .
Chyba największe zaskoczenie to przyzwoite spalanie do oferowanych osiągów. Koszty to elementy eksploatacyjne oleje filtry , klocki
Jak dla mnie idealnie trafiony , ciężko będzie teraz zmienić na coś nowszego w tej klasie nie wybierając ponownie Civica.
80tys użytkowania od nowości i nic.
Daje 5 na wyrost ponieważ skraplacz który padł był wymieniony przez Hondę po gwarancji za darmo .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW [l/100km]

5,7