Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Arkadius, 16 lat temu
Silnik 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Honda Civic VIII Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Generator wys. nap. lampy xenonowej uległ uszkodzeniu - wymiana w serwisie bez problemu.
Inne : Ocena subiektywna, ale uważam, że farba przycisków kierownicy oraz gałki biegów wytarła się zbyt szybko - serwis wymienił bez problemu.
Układ elektryczny : Czujnik deszczu to raczej bajer - nie funkcjonuje on zbyt dobrze, za mała regulacja czułości.
Silnik - to już synonim jakości, kultura pracy, dynamika oraz ekonomiczne zapędy na olej - na prawdę zrobiły na mnie wrażenie !!! Wcześniej jeździłem Golfem IV 1.9 TDI i przyznać muszę, że dźwięk tego motoru przypominał traktor - Honda to bzyk szerszenia !!! Dodam, że mimo chip-tuningu, VW nie zbliża się nawet do Hondy momentem obrotowym i przyśpieszeniem. TEN MOTOR JEST REWELACYJNY.
Przyznać trzeba, że 16" felgi z nisko profilowym ogumieniem to nie najlepsze rozwiązanie na nasze drogi - trzepie pasażerami, czasem nawet bardzo mocno. Za to wygląd super no i autko "klei" sie do drogi niemal w każdej sytuacji.
Widoczność do tyłu silnie ograniczona, trzeba przywyknąć.
Klima bardzo wydajna, szybko chłodzi. Za to ogrzewanie, jak dla mnie, mogłoby szybciej się rozgrzewać, ale to już chyba ogólna wada diesli...
Mnóstwo miejsca, ale z tyłu nieco za nisko. Za to rozkładanie tylnej kanapy to już bajka :))
Mimo wszystkich zalet, pojazd jest nieco za drogi, jak na ten segment, ale i tak sprawia dużo frajdy, nawet po dwóch latach użytkowania !!!
W tym prawie doskonałym autku drażnią jednak pewne rzeczy: czasem skrzypiący kokpit, wycierające się za szybko przyciski, rysujące się osłony wyświetlaczy. Jednak najbardziej drażni mnie czujnik deszczu - kierowca może ustawić różne prędkości wycieraczek w pracy ciągłej, jeżeli chce pracę przerywaną to tylko w pozycji "cz. deszczu", który nie "łapie" jak należy. Uważam, że jest zbyt mało czuły na kropelki. Czasem już nic nie widać, a wycieraczki stoją nieruchome...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i-CDTi 140KM 103kW [l/100km]

6,9