Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Rafał., 8 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Samochód posiadam od nowości. Jest to wersja executive zakupiona w polskim salonie za 71000. W danym momencie szukałem samochodu bezawaryjnego z dobrym wyposażeniem dla 2 osób. 140 km wg mnie jest wystarczające do jazdy i w trasie i po mieście. Na pewno wersja TypeR byłaby lepsza. Dla mnie najważniejszym atutem była bezawaryjność. Zalać benzynę pojechać na serwis raz w roku i zapomnieć. Samochód dla mnie nie jest obiektem westchnień i nieprzespanych nocy. Ma być praktycznym środkiem lokomocji. Dla dwóch osób jest super. Aktualnie mam roczne dziecko i szukam już zmiany. Na upartego mógłbym jeszcze jeździć ale zawsze zabieramy praktycznie wszystko na co mamy ochotę na dłuższe wyjazdy np. duży wózek z gondolą, bujaczki etc. jak ktoś ma dzieci to zrozumie.. (nie sądziłem, że kiedyś tak napiszę) Magic seat są rewelacyjnym rozwiązaniem. Na pewno dają więcej miejsca w razie potrzeby. Dla mnie Civic był wygodny 185 cm wzrostu przy szklanym dachu nie przeszkadzało. Minus jaki mogę napisać to lakier... ekologia. Jak kamień uderzy w maskę to raczej będzie odprysk tak samo nie radzę jeździć przez las aby gałęzie go szorowały.
140 KM wystarczające na miast i w trasę. Przy redukcja spokojnie można wyprzedzać. 200 km/h też pojedzie. Jednak nie można oczekiwać że będzie to rakieta.
Precyzyjna ale to Honda. Wygodnie umiejscowiony drążek zmiany biegów. 6 bieg i przy 50km/h na tempomacie spokojnie daje radę.
Opony 225/17 i całe zawieszenie bardzo dobrze się trzymają drogi. Zawsze pewnie szedł.
Przód bardzo dobrze. W miarę krótki przez co łatwo się parkuje. Z tyły są czujniki więc też nie ma problemów.
Wszystko bardzo dobrze rozplanowane. Nie ma dużej ilości przycisków. Każdy jest łatwy do obsługi. Na desce rozdzielczej nie mamy takiej dyskoteki jak np. w Fordzie.
Lato/Zima bdb. Tryb auto bardzo dobrze i precyzyjnie działa. Dodatkowo ogrzewane fotele. W lato chłodzie szybkie przy temperaturach zewnętrznych powyżej 30 stopni.
Dla kierowcy z przodu rewelacyjnie. Nie mogę narzekać nawet po trasach 500 km "na raz". Podobno z tyłu oparcia są twardsze...
120-140 bardzo dobrze. Można normalnie rozmawiać czy słuchać muzyki.
Serwis roczny w granicach 600 zł. i paliwo... nic więcej
Z takim wyposażeniem za taką cenę za nowy nowy samochód w 2011 - rewelacja W sumie nadal jest.
brak
miesiąc po odebraniu rozszczelniła się chłodnica ale wymienili od razu na nową... brak innych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,7