Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

hondziarz87, 9 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Przeniesienie napędu
Na samym poczatku powiem tak myslalem nad kupnem sedana z VIII Gena. Jednak po przymiarce do obu modeli zdecydowalem sie na UFO. Wczesniej jezdzilem prze okolo dwa lata Honda Accord 1.8 136 KM (2000 rok) i w porownaniu do Civica kokpit byl zrobiony z materialow przyjemniejszych w dotyku ale szczerze powiedziawszy UFO wcale nie odstaje od niego jakoscia montazu czy spasowania (przeciez to o segment nizsza klasa). Accorda kupilem na goraco bardzo mi sie podobal ale po przejechaniu kilku tysiecy km okazalo sie ze to bardzo fajne dobrze wyciszone wygodne auto ale... nie dla mnie (jest ociezaly i dosc dlugi a w miesce takim jak Krakow kazdy centymentr sie liczy). Civic byl dla mnie idealnym wyjsciem (fan marki). Na chwile obecna jestem wiecej niz zadowolony. Silnik jak dla mnie pieknie brzmi i chetnie wkreca sie na obroty i jest duzo oszczedniejszy. Jesli chodzi o przestrzen dla kierowcy i pasazerow to jest go zdecydowanie wiecej niz w Focusie czy nawet w Accordzie (ktory posiadalem) i jest naprawde pakowny. Z minusow jest bardzo delikatny lakier i przecietne wytlumienie niektorzy napewno jeszcze by napisali ze ma twarde zawieszenie ale mnie to nie przeszkadza a za to daje pewnosc prowadzenia. Moja rada jesli chcesz kupic dobry egzemplarz uzbroj sie w cierpliwosc (zreszta w przypadku kupna kazdego auta). najlepsza opcja to wersja SPORT najrozsadniej wyposazona aczkolwiek Civic trzyma swoja wartosc wiec trzeba troche kasy wylozyc.
Rewelacja. idealne wywazenie miedzy ekonomika a osiagami
Biegi pewnie wskakuja z typowym dla Honday kliknieciem. 6 biegow daje niezle przyspieszenie ale rowniez dobra ekonomike
precyzyjny daje poczujcie pewnosci
jest ok minusem jest dwudzielona szyba i szerokie slupki z tylu ale juz sie do tego przyzwyczailem
wszystko jest tam gdzie trzeba. jak ktos jezdzil japonczykiem po prostu wsiadzie i pojedzie
klima chodzi jak nalezy momentalnie odparowuja szyby
duzo miejsca dla wszystkich
dla mnie jest ok. chociaz jest ono przecietne
czesci w normalnych cenach a o ASO nie bede mowil
nie stwierdzono
brak