Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Vittorio Matta, 13 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Inne : Mam mieszane uczucia. Bagażnik jest bardzo pakowny podczas wyjazdów wakacyjnych.
Układ hamulcowy : Tylne klocki hamulcowe przy 21tys. przebiegu.
Inne : Pęknięcie chłodnicy.
Mam mieszane uczucia, dlatego, że to mój DRUGI nowy Civic. Poprzedni 1.4 is 3 drzwiowy kupiony w salonie nowy, był moim zdaniem zdecydowanie lepszy (produkowany w Japonii). Miał tylne zawieszenie wielowahaczowe co przekładało się na precyzję prowadzenia, REWELACYJNE i PONADPRZECIĘTNE osiągi (silnik 1.4 posiadał osiągi jak najszybsze 2u litrowe auta)i bardzo mało palił. Generalnie gdybym miał oceniać jak w szkole obecnemu Civicowi dałbym czwórkę a wcześniejszemu bez wahania celującą 6tkę... .
Silnik typowo Hondowski, tzn. zaczyna jechać w górnym zakresie obrotów i w tym zakresie czuje się najlepiej. Elastyczność średnia.
Wybiera biegi precyzyjnie i z charakterystycznym dźwiękiem.
Niestety układ jezdny zestrojony jest nie najlepiej. Auto jest bardzo twarde i niemiłosiernie skacze na każdej nierówności drogi!!! To chyba najwiękkszy minus tego auta.Posiadam wersję SPORT wyposażoną w opony 225/45R17 NIE JEST TO WERSJA NA POLSKIE DROGI!!! Wymieniłem opony na opcjonalne 205/55R16 i jest trochę lepiej, ale przy kupnie proszę zwracać na to uwagę (dobra rada).
Do tyłu słaba. Przód i na boki - może być.
Bez zastrzeżeń.
Zepsuła mi się chłodnica klimatyzacji (rozsypywała się sama przy najmniejszym dotknięciu). Dobrze, że auto jest jeszcze na gwarancji i wymieniono mi ją bezpłatnie, ale gdyby było po to koszt ponad 2000zł brutto z robocizną nie ucieszy nikogo.
Bardzo przestronna z przodu i również OK na tylnym siedzeniu (pomimo dużego bagażnika).
Auto ma poniekąd aspiracje sportowe a więc jest raczej głośne. Nie każdemu będzie to odpowiadać... .
Średnie spalanie na trasie ok. 6.5l na trasie przy normalnej jeździe. W mieście 7.2l.
Honda jest droga... generalnie. Należy zastanowić się czy zmiany w nowym modelu zawsze wychodzą na dobre w myśl zasady - Lepsze jest wrogiem dobrego.
B.U.
Wymiana tylnych (!) klocków hamulcowych jako pierwsze (przed przednimi) po 21tys. km. Uważam, że zbyt wcześnie. Ponadto wyżej wspomniana awaria chłodnicy klimatyzacji (pęknięcie i wyciek gazu z układu klmatyzacji). Na szczęście serwis HONDY stanął na wysokości zadania i wymienil chłodnicę w ramach gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

6,3