Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Krzych z Tych, 13 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Silnik : bardzo dopracowana jednostka oraz design w środku. Wsiadąjac za kierownice budzą się zapędy sportowe:)))
Jak dotąd niezawodne.Posiada niedopracowane drobne szczegóły (np. zegar w nocy świeci zbyt intensywnie i trzeba pokretłem go ściemniać a w dzień rozjaśniać,plastiki w okolicach zegarów rysują się ale może jak na 5cioletni samochód to normalne?) ...ale da się z tym żyć
bez zarzutów,odpowiednia moc,moment obrotowy...nie ma do czego się doczepić
bez zarzutów, chociaż czytałem tu inne opinie. Może manetka zbyt plastikowa ale mi to nie przeszkadza
trzyma się doskonale drogi.Niestety właśnie po przejechaniu 77 tys km mam do wymiany amorki przód, osłony, odboje i końcówki drązków stabilizatorów ( ok 2 tyś zł) Zapewne jest to bezpośrednio związane z jakością polskich dróg. Przeciętny skręt przednich kół.
widoczność do tyłu ograniczona.Dziwnie też wjeżdża się przodem miedzy samochody (trzeba się do tego przyzwyczaić).Spojler z tyłu na wysokości świateł samochodów jadących za nami.
wszystko logicznie skomponowane.Kosmiczny wygląd zegarów w środku. Mały mankament to sprawa ustawienia kierownicy-trzeba ja obniżać lub podwyższać żeby jednoczesnie zobaczyc obrotomierz i prędkościomierz...ale to drobiazg i można sie przyzwyczaić
W zimie paruje przednia szyba mimo wymiany filtra kabinowego...trzeba klime załączać Tylna szyba jest ogrzewana jedynie do spojlera...a szkoda Moim zdaniem dziwnie tez obsługuje się nawiewy przedniej szyby....przy niektórych funkcjach z automatu mimo że tego nie chcemy włącza się klima ( co można oczywiście wyłączyć)
z przodu mam problem ze wsiadaniem a mam tylko 1,78...szczególnie gdy osłonka przeciwsłoneczna jest opuszczona W większości autem jeździ żona i nie ma z tym problemu (wzrost 1,67)
nie jest za bardzo wyciszony ale słychać ładnie pracujący silnik co potwierdza nam że jedziemy autem sportowym...mi nie przeszkadza
moim zdaniem bardzo dobre.Najmniej spalił 6 l/100km,najwięcej 8,5 l/100km co było ewidentną wina słabej jakości paliwa na stacji benzynowej. W jeździe mieszanej spala ok 7-7,2 l
auto jednak dośc drogie...nowe w tej wersji ok 70 tys zł.
nisko osadzone zderzaki-trzeba uważać. Pióra wycieraczek zużyły sie po 5 latach więc i tak wydaje mi sie długo,nowe dość drogie.Cięzko bylo znaleźć zamiennik.Kontrolka wtrysków się zapaliła.Po zczytaniu kodu błedu okazało sie że za niskie napięcie ( może musze po prostu doładowac akumulator-świeci się ale jeżdzi i spala normalnie.
jak dotąd raz zdarzyło się że po zimie chwycił tylny hamulec...ale mogło byc to wynikiem mojego zaniedbania ( wymieniłem płyn hamulcowy po 4 latach gdy juz robiła się na dnie zbiorniczka galaretka) Amorki po 77 tyś km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

Usterki Honda Civic VIII