Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

jlb, 13 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Zawieszenie : Naprawdę świetnie zestrojony (na sportowo) układ jezdny.
Karoseria : Lakier jest słaby
Uważam to auto za bardzo udany model. Do tego jest tak piękny, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Jedyny minus, to to, że dużo ich jeździ:(
Jestem bardzo zadowolony z tego silnika. Do sprawnego poruszania się w mieście wcale nie trzeba go kręcić, już praktycznie od 2 tys.obr/min samochód \"jedzie\". Natomiast wyprzedzanie warto zacząć od 4000 obr/min jak się załącza Vtec i tak aż do czerwonego pola:). Ten silnik to lubi, podobnie jak wszystkie inne wysokoobrotowe silniki Hondy. Jest to całkowicie nowy typ silnika R18A2. Jest nastawiony mimo wszystko na ekonomię, która w stosunku do mocy jest bardzo dobra. Samochód w mieście nie spala więcej niż 9l/100km, w trasie zależy wszystko od prędkości i warunków,ale 7l/100 km to średnie spalanie:). Ocena - 4+
Biegi wchodzą łatwo, pewnie i szybko:) Ocena - 5
Najlepiej prowadzące się auto jakie miałem, zwłaszcza na letnich kołach o rozmiarze 225/45 R17. Auto jest jednak dość twarde, co niestety da się odczuć na naszych \"pięknych i równych\" drogach, komfort nie jest najmocniejszą stroną samochodu. Ocena - 4
I tu pierwsza baaaardzo poważna wada. Widoczność przez tylną szybę jest bardzo ograniczona przez jej pochył i przede wszystkim spojler na środku szyby, ponadto auto nie posiada tylnej wycieraczki. Sytuację ratują częściowo świetne (duże ale o ładnym kształcie) lusterka boczne. Ocena - 2
Mimo futurystycznego wnętrza, wszystko jest na swoim miejscu, obsługa auta po chwilowym zapoznaniu się z nim jest intuicyjna. Są jednak dwa minusy - Pierwszy - fatalne rozwiązanie usytuowania prędkościomierza, często jest zasłaniany kierowcy przez koło kierownicy. Drugi - niezbyt dobre rozwiązanie z przyciskiem odpalającym auto, aby odpalić auto trzeba najpierw klasycznie (kluczykiem) włączyć zapłon, a potem po przeciwnej stronie wcisnąć przysisk Start Engine. Ocena - 3+
Krótko i na temat - doskonałe ogrzewanie, wentylacja i automatyczna klimatyzacja Ocena - 5
Jeden z najprzestronniejszych aut w jakich jeździłem, a jeździłem w większych także. Bagażnik ma rekordową jak na auto kompaktowe pojemność 415l. Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów naprawdę imponująca. 4 duże osoby spokojnie pojadą na wakacje z kompletem bagaży. 5 osób też da rade, w lekkim uścisku. Ale to nie jest prawie 5m limuzyna. Ocena - 5
Wyciszenie jak w każdej Hondzie nie jest najlepsze. Może właśnie tak ma być ze względu na sportowy charakter auta. Tak czy owak, silnik to 4 cylindrowa wiertara, mi się jego dźwięk podoba, ale nie każdemu. Ocena - 3+
Uważam, że zużycie paliwa jak na mocny silnik benzynowy jest dobre. Poniżej wyniki. Ocena - 4+
Za tę cenę (69 tys.zł po rabacie) trudno kupić auto niemieckie lub japońskie z tym silnikiem. Mam wersję Sport z m.i.n. automatyczną klimatyzacją, podgrzewanymi fotelami, tempomatem, czujnikami parkowania z tyłu...Jedyną godną alternatywą jest Mitsubishi Lancer albo auta z Korei. Francuskich nie toleruję:D
Na razie trudno mi ocenić auto w tej kategorii, ale np. w teście długostystansowym Auto Świat (100 tys.km) Honda otrzymała 5-tkę. Więc ja przyznaje jej taką samą oceną. Przejechałem 9 tys.km i nic się nie dzieje. Nie spaliła ani grama oleju.
jw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]