Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Michal, 13 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Karoseria : Ilośc miejsca w srodku.
Karoseria : cieńka blacha i słaby lakier. Unikać myjni automat.
Inne : notoryczne trzaski pedału sprzęgła. Bez wpływu na zmianę biegów. ale przeszkadzają.
Układ elektryczny : Kilka razy wspomaganie się wyłączyło. Po ponownym uruchomieniu silnika zadziałało. Kwesti styku. Serwis usuwa to za darmo.
Trzeba przyznać że ceny przeglądów na dobrym poziomie (500zł) choć rzadko jest poniżej 800zł. Serwis w Łodzi robi dobre wrażenie.Po gwarancji nadal utrzymują że przez dwa lata zgłaszane wcześniej usterki zrobią za darmo. ( sprzęgło, elektryka)
Silnik oceniam bardzo dobrze za przyspieszenie (około 9s) oraz elastyczność.
Skrzynia pracuje bardzo lekko z lekkim kliknięciem przy zmianie biegów.
Samochód na 17 calowych kołach doskonale trzyma się drogi ale niestety na naszych dogach zawieszenie bardzo hałasuje. W zasadzie jazda jak furmanką ale na gładkiej drodze super.
W zasadzie tylko do tyłu jest słabo. Brak wycieraczki i spojler na wprost oczu powoduje niepwność. Na szczęscie są czujniki z tyłu.
Wszystko po ręką ale trzeba się przyzwyczaić do obsługi.
Działa dość dobrze poza dość skomplikowaną regulacją temp. . Min temp to 16 stopni a poniżej to już powietrze dopływa z zewnątrz i jest za zimno. Nie rozumiem tego do dziś bo temp z nawiewów się zmienia jakby sama.Jest to dla mnie przekombinowane na maxa
Nie wiarygodne ile tu jest miejsca. Nie znam drugiego tak pojemnego kompakta. Bagażnik 400 litrów !
Jazda jest przez to męcząca zarówno z powodu głośnego silnika jak i zawieszenia. Jesli ktoś lubi płynąć w ciszy to odradzam zakup tego auta. Tu trzeba cały czas przyspieszać i wyprzedzać aby zniwelować dyskomfort hałasu.
Nie wiem czy przy 9litrach w mieście (realnie) i 7 na trasie to mało czy dużo Auto zachęca do przyspieszania a komputer zaniża wskazania o 1 litr.
Wyposażenie wysokie, nic bym nie dołożył w standarcie.
Myślałem że jak na hondę będzie lepiej. ale to i tak lepiej niż u konkurencji.
Myślałem że jak na hondę będzie lepiej. ale to i tak lepiej niż u konkurencji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

12,0