Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

kseton, 15 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Nadwozie znakomite, wygląd i rozwiązanie wnętrza oraz spory bagażnik. Marny silnik, mało elastyczny, bez mocy i sporo pali
Wielkie rozczarowanie, jeżeli chodzi o dynamikę, zero przyspieszenia jak na moc 140 KM, oczekiwałem, że będzie ono porównywalne jak w saabie 93 przy 150 KM. Niestety mój egzemplarz zachowuje się jakby miał co najwyżej 80-90 KM. Na światłach nie mam szans np. z oplem astrą 1.4. A więc silnik ŻAL.PL!!!
Bardzo niewielkie przedziały obrotów ale to chyba urok 6 stopniowej skrzyni.
Niestety tutaj także daleko od tego czego oczekiwałem, na polskich dziurawych drogach mocna trzęsie i rzuca. Niewątpliwie jest dodatkowo spowodowane faktem, że jeżdżę na niskoprofilowanych oponach.
Wbrew kilku opiniom, że z widocznością marnie, to jak dla mnie nie ma większego problemu. Oczywiście jest jakimś problemem w zakresie widoczności spojler na tylnej szybie, w szczególności w zimie część szyby pod spojlerem nie jest ogrzewana, a więc niewiele widać. Ale można się przyzwyczaić albo zamontować czujniki cofania. Z przodu i na boki jest całkiem ok.
Nie ma powodów do narzekań. Nawet w całkiem długiej trasie tyłek nie boli.
OK.
Tutaj chylę czoła przed konstruktorami. Pierwszy samochód, który z zewnątrz jest mały a wewnątrz ogrom przestrzeni. Pasażerowie z tylu mają mega dużo miejsca na nogi, jak w limuzynie. Np. Jeep commander ma z tyłu dużo mniej miejsca. Małe niedogodności mogą wystąpić dla pasażerów powyżej 190 cm - dach jest raczej nisko, ale to przecież sportowe autko ;).
Dobrze jest do 120 km, później już trochę za głośno.
Tutaj niestety rozczarowanie, na pocieszenie dodam że komputer dla poprawy samopoczucia (wątpliwej) stale zaniża zużycie o ok. 0,7 do 1 l na 100 km.
Samochód nie jest tani więc jakości należy oczekiwać, więc nie ma tu hurra optymizmu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

8,8