Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Manolo, 15 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Świetne auto, bardzo przestronne, mocny silnik, prezyzyjna skrzynia, pewne zawieszenie i całkiem ładny. Niewiele aut na rynku ma swój styl, większość jest podobnych do siebie a ta Honda jest inna, jakby wyprzedzała wszystkich o kilka lat. Poza tym model po face-liftingu jest ponoć pozbawiony tego co niektórzy wypisują o trzeszczących plastikach , ja przynajmniej zupełnie nic nie usłyszałem, żadnych trzasków. Kupując porównywałem z innymi kompaktami i trzeba przyzanć, że ta wysoka cena jest jak najbardziej uzasadniona, kupuje sie auto bez dopłat. Podstawowa cena innych marek ma sie nijak do stanu faktycznego. W Hondzie nawet lakier w cenie. Szczerze polecam.
Tak powinien pracować silnik. Ostatnio kilka lat jeździłem firmowymi turbodieslami i jak sie wsiada do wysokoobrotowej benzynki to sama rozkosz. Osiągi bardzo dobre, a na 6-tym biegu przy 100-110 km/h spalanie poniżej 5 litrów. Aha, no i jeszcze doznania akustyczne zdecydowanie na plus.
Chyb najlepsza skrzynk jaką miałem. Krótki skok, dobrze prowadzi.
Dla mnie super, bo nie lubie bujających kanapowców. Po równych \"normalnych\" drogach prowadzi sie idealnie, zakręty połyka bez przechyłów. W Polsce niestety mało dróg \"normalnych\", no ale auto robią na rynki światowe, a nie specjalnie dla nas.
Troche przeszkadzają grube słupki przednie i ich kąt nachylenia nie sprzyja widoczności. Niektórzy narzekają na spojler z tyłu, że przeszkadza, ale w sumie dobrze zasłania oślepiające pojazdy za nami. Poza tym są czujniki parkowania w standarcie, więc problemu nie ma. Lusterka bardzo dobre.
Bez zarzutu. Jak ktoś siada pierwszy raz za kierownicą to widzi jakiś kosmos, ale za chwile wszystko wiadomo. Poza tym dobre fotele, nie we wszystkich kompaktach tak przyjemnie sie siedzi, a testowałem Golfa V, Focusa, Bravo, Aurisa i 147,i tylko Alfa 147 może sie tym z Hondą równać.
Szybko chłodzi, szybko grzeje, ...coż chcieć więcej.
Z zewnątrz auto wydaje sie nieduże, ale w środku wszystko sie zmienia. Jest szeroko, zarówno z przodu jak i z tyłu. Bagażnik największy w klasie kompaktowych hatchbaków. Duży plus za sprytne rozwiązanie z podnoszeniem siedziska tylnej kanapy.
Na niskich obrotach jest cichutko, powyżej 4000 zaczyna być głośniej i pewnie są cichsze auta. Tylko nie wiem czy Hondzie chodziło o idealne wyciszenie, skoro silnik brzmi tak przyjemnie..
Na trasie Sosnowiec - Szczecin, troche autostrady, troche korków, no wiadomo jak sie u nas jeździ, średnio spalił 6,8 l/100km. W mieście 9 litrów. Przeglądów i napraw nie uświadczyłem.
Nic
Nic