Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

FishAR modestkorben@interia.pl, 15 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Układ elektryczny : Szwankujący sterownik zamka centralnego
Zawieszenie : Troszke ciągnie auto do prawej strony od nowości na zimówkach
Całokształt auta oceniam pozytywnie, to nie pierwsza honda w moim zyciu i napewno nie ostatnia, z pewnością zakupię jeszcze inne modele jednak z wyższej półki. Polecam auto dla ludzi którzy dużo podróżuja sami bądź we dwójkę, idealne dla ludzi młodych, świeżo po ślubie itp. Dla mnie bomba :)
Uważam, ze przy tej mocy i pojemności silnika auto sprawuje się całkiem dobrze. Nie ma problemów z wyprzedzaniem itp.
Krótkie przełożenia, dobrze dopracowane, dodtosowane prędkości do poszczegolnych biegów no i na 4 biegu można smigać spokojnie te 50 bez zamulania albo żyłowania samochodu jest tak akurat.
Dla mnie jest super jesli chodzi o asfat ale kiedy przychodzi wjechać w jakąś boczną uliczkę to troszke czuc że to jednak auto sportowe a nie limuzyna ale takie chcialem :)
Niestety tu mam problem z widocznościa bo po deszczu kiedy brudza się strasznie szyby tym bardziej w pogodzie jesienno zimowej ogranicza się widoczność przez przednią szybe z lewej strony, wycieraczka tam nie dociera :) ale jak się człowiek przyzwyczai to jest loose
Dla mnie wszystko jest ok.
No można by poprawić ale toć to przecież samochód. Czasem troszkę parują szyby jak jest klima na automacie.
Dla pasażerów to nie wiem bo ewentyalnie tylko na przednim fotelu ktoś siedzi i jeszcze nikt nie marudził, w każdym razie kierowca ma miejsce idealnee.
Jestem muzykiem więc zawsze coś tam mnie wnerwia i gdzieś coś tam usłyszę ale w porównaniu do innych marek które testowałem przed zakupem to naprawdę jest super.
Dla mnie pozytywne zaskoczenie, nie jestem typem który jeździ suer ekonomicznie a i tak mam bardzo niskie spalanie nie czaję dlaczego ludzie mowią że jest takie kosmiczne duże.
Stosunek ceny do jakości na 5, porownajcie inne marki jest o wiele gorzej. Za ta cenę jest bardzo dobre wyposażenie.
Tu już bym się troszke poczepiał te nieszczęsne plasticzki które zwyczajnie nie są podokręcane i się luzują.
No i tu niestety zonk, mam problem juz 3 razy wymieniany sterownik zamka centralnego odpowiedzialnego za otwieranie auta z pilota.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,2