Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Piotr 33, 15 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Karoseria : Przestronne wnętrze-w środku dużo miejsca z tyłu i z przodu, podnoszone siedziska tylnej kanapy i szeroko otwierane tylne drzwi, obszerny bagaznik o regularnym ksztalcie.
Mogłem wybrac każdy samochod w klasie compact.Ze wzgledu na rodzinę 2+ 1 nie wybrałem większej laguny III lub podstawowego Mondeo IV. Auto daje dużoo frajdy z jazdy.Nie wybrałem nudnego Golfa , który szczyci się wersją VI a jest tylko liftingiem V z małym bagaznikiem350 l, siermiężnym bezfantazyjnym środkiem i niesprawdzonym jakosciowo silnikiem 1.4 tsi.Wynalazki typu Kia i Hyundai odrzuciłem ze wzgledu na markę i stylistykę.Astra nudna z olejożernymi silnikami benzynowymi.Francuzkim pojazdom mówię nie bo nie przekonują mnie jakością o Fiacie i alfie nie wspominając.Auris to słaba kopia Civica jako rozwinięcie poprzedniej corolli. Mój wybór to składowa 4 kryterium: Stylistyka, funkcjonalność, niezawodność, napęd.
doskonały jak na silnik wolnossący bez doładowania.W klasie compact w mojej ocenie nie ma lepszego.. silnik był jednym z kryteriów mojego wyboru
Przełączanie poprawne z lekkim oporem.Przy szybkim przełaczaniu lubi zgrzytnąć. Jak w wielu innyh modelach.
Pewny, stabilny ze względu na belkę skrętną a nie wielowachacz z tyłu ocena 4.Układ sztywny .Jezeli ktoś jeździł autem francuskim tłumienie może wydawać się za twarde.
Z przodu jak większośc aut tej klasy szersze słupki wymagają przyzwyczajenia. Do tyłu pomocny czujnki cofania. Spojler wymaga przyzwyczajenia. W czasie opadow brak wycieraczki tylnej szyby utrudnia widoczność.
Rozmieszcenie przyrządow streowania intuicyjne dla kierowcy. Ostro zakonczona konsola po stronie kierowcy przy drzwiach wymaga przyzwyczajenia/ możliwe uderzenie podczas zajmowania miejsca na siedzeniu.
W porównaniu do Focusa, Astry III, Megane II bardzo szybko nagrzewa wnętrze. Brak mozliwości zakmnięcia nawiewu kabicy w konsolii centralnej.
W tej klasie wzorowo.Więcej niż u wspomnianych konkurentów.
Do 4000 obrotów powyżej średniej w klasie kompakt , powyżej 4000 głosniej wszak to specyfika marki.
Za maly przebieg do oceny.Zrobiłem dopiero 300 km. Nie mam zdania do 1000 km jeżdzę bardzo delikatnie nie forsujac silnika.
Wynegocjowałem u dealera rabat 2000 czujnik cofania, chlapacze, dywaniki, listwy ochronne drzwi. Honda Poland dorzuciła ubezpieczenie i opony zimowe gratis. efekt 67400 wersja 1.8 sport! Konfigurowałem z ciekawości Fiata Bravo, z podobnym wyposazeniem wychodzi drożej od Hondy a to już jest smieszne!
Brak oceny nowy pojazd.
j.w.