Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

adam, 15 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Silnik : Można kręcić do odcięcia, VSA, po wyłączeniu nie uruchamia się automatycznie tak jak w niektórych autach typu v >np 60km/h łatwe do wyczucia. Ogólnie daje dużo frajdy z dynamicznej jazdy np pomiędzy oponami :)
Zawieszenie : odboje amortyzatorów, łożyska w kolumnie kierowniczej po 20kkm do wymiany
Ogólnie kupiłem to co chciałem, spełniły sie więc prawie wszystkie moje oczekiwania - wyjątek to awaryjność zawieszenia - to honda dała ciała. Reszta do zaakceptpwania.
Kultura pracy na wyskokim poziomie. Denerwuje tylko delikatna jazda w korkach - przy delikatnym dodaniu auto nienaturalnie wyrywa a przy minimalnym odebraniu gazu auto zachowuje się jakby pedał gazy został puszczony do końca (mam tu na myśli zakres obrotów 800-1800) Jazda dynamiczna na tzw vtec-u to zdecydowana przyjemność :)
biegi wchodzą perfekcyjnie. Przed zakupem wyczytałem w autoświecie lub w motorze, że są problemy z wchodzeniem 1-ego biegu - to jakaś fikcja. Nigdy mi sie to nie zdarzyło i cieszę się że nie zrezygnowałem przez to z jego zakupu. Może dotyczyło to modeli z 2006r
Sam układ działa znakomicie. Ocena jednak przeciętna ze względu na usterki jakie wyszły po 20tys km. - stuki i puki - odboje amortyzatorów, łożyska w kolumnach mcpherson. Spodziewałem się mniejszej awaryjności. Niestety nasze drogi w połączeniu z niskim profilem i sztywno zestrojonym zawieszeniem daja o sobie znać nadwyraz szybko.
Widoczność do przodu 9/10 ze względnu na zbyt mały zasięg lewej wycieraczki - jak się auto w błocie spod kół upaćka to lewy słupek mamy dwa razy szerszy przez to że wycieraczka do neigo nie dochodzi.
Jak na auto tej klasy pod tym względem nie mam się do czego przyczepić. Wszystko przyjazdne i na swoim miejscu. Minus za przycisk start - jakaś dziwna koncepcja - mimo wszystko szybko sie przyzwyczailem
Działa prawidłowo, jednak w zimie wyłączam auto do momentu złapania temp - auto szybciej się nagrzewa. Szkoda że kierownica nie jest ogrzewana tak jak fotele - byłoby lepiej.
Z przodu brak przestrzennie, z tyłu osoby o wzroście powyżej 180cm mogą zacząć narzekać na brak miejsca na głowę, na nogi wystarczająco. Bagażnik naprawdę imponujący. Zbyt mała ładowność - jak zapakujem 5 os + bagaż będziemy wyglądać jak rakieta :) + dobijanie na nierównościach
Mi osobiście nie przeszkadza ale cicho nie jest. Ocena obiektywna więc przeciętna
Ze spalania jestem zadowolony. Zarówno da się tym czymś poruszać naprawdę ekonomicznie jak i śmigać dynamicznie aczkolwiek do spalania diesla mu jeszcze brakuje :) Spalanie w czystym mieście na krótkich odcinkach (10km) i dużych korkach to ok 11/100km tylko że czasami pieszo byłoby zdecydowanie szybciej :)
Lepszego auta w tej klasie nie ma. Mimo swoich wad jest o niebo lepsze od konkurencji. Jak się przesiądziesz do innego auta - widać różnicę w czasie
Jakość klamek w drzwiach przednich + wykonanie klapki od paliwa jakaś taka mizerna. Reszta do przełknięcia
Jak na Hondę spodziewałem się czegoś więcej. Gdyby nie problemy z zawieszeniem, skrzypiącym pedałem sprzęgła było by doskonale jak na auto w swojej klasie Compact

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

8,3