Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Michal_Lochanski@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Inne : Wnętrze doskonałe, statek kosmiczny :-). Silnik ok jest czym wyprzedzac. Chętnie nawiąże kontakt (mail) z innymi kierowcami tego modelu samochodu w celu porównania. Pozdrawiam
Inne : pedał sprzęgła trzaski będzie już druga wymiana w ciągu roku
Głośny powyżej 4000 obrotów
Twarda zmiana biegów
Widoczność z tyłu bardzo słaba. Dlatego zachęcam do kupienia czujnika cofania.
Zbyt duże w mieście ok 9,5 - 10l; na trasie 6,0-6,5 ekonomiczna jazda do 135km/h ok.
Po 10000 km słychać już plastiki( okolice przedniej szyby, już wiem :-) plastik na podszybiu pod wycieraczkami. Dostaje się pod niego piasek i woda według mnie uszczelka powinna być osadzona na jakimś silikonie i o to poprosze w serwisie lub niech wymienią to dziadostwo).Podczas jazdy na nierównościach tak to pracuje i trzeszczy, że krew człowieka zalewa. Boczne zakończone w szpic przednie lakierowane nadkola po obu stronach maski uginają się pod nciskiem) Serwis twierdzi że blacha wzmacniająca pod nimi się odkleiła :-( .(Mechanik przygiał blachę wzmacniającą i jest ok)
Odgłosy przy wciskanym sprzęgle przy około 8000. Pedał sprzęgła trzaski przy docisku w czasie zmiany biegu. Wymieniono przejechałem po wymianie ok 6000 tyś i znowu do wymiany listopad 2008. Ewidentna wada fabryczna tego elementu. Nasmarowanie pomaga tylko na chwilę nie polecam. Nie lubię wymieniać częsci w nowym samochodzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,7