Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

Silnik 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2009
Honda Civic VIII Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Bagażnik i sposó składania tylnych foteli
Autu dobre. Ze względu na lakier i utrudnione wsiadanie (mam już swoje lata) nie kupię następnego modelu Hondy.
W I fazie rozrządu spokojny i ekonomiczny. W II fazie powyżej 4 tyś nabiera wigoru. Szybko wkręca się na obroty i nabiera prędkości. W praktyce wyglada to tak, że jak chcesz szybko wyprzedzić redukujesz do IV biegu. Ale po to kupuje się ponoć HONDĘ.
czasami blokuje się podczas wrzucania wstecznego.
Auto na dobre drogi. na dziurach tył bardzo głośny. Tylna belka to już przeżytek
Przednie słupki utrudniaja włączenie się do ruchu. Z tyłu spojler utrudnia widoczność. mam czujniki parkowania więc sobie radzę.
Wszystko pod ręka. Jednak wsiadanie szczególnie z przodu jest utrudnione przez nisko poprowadzony słupek przechodzacy w linię dachu. Pare osób nabiło sobie guza.
Brak uwag
Nikt nie narzeka. Duży bagażnik. Ciekawie składane tylne fotele. Zrobiłem \"na raz\" 1600 km i mnie \"nie pogieło\"
W II fazie słychać lekki pomruk nie jest on męczący dla ucha.
W mieście od 7,7 do 9,5 Trasa 5,4 do 7,2 Średnia za Włochy (3600 km - 6,5) Przeglady co roku, koszt 800 zł Napraw nie miałem
Dostałem duże rabaty. Przy odsprzedaży spadek wartości do zaakceptowania ( miałem wcześnie Peugota 307 i po 4 latach dostałem grosze)
Mechanicznie nic się nie dzieje. Uwagi niżej.
Słaby i mięki lakier. Mam czarny kolor i trzeba uważac aby nie porysować lakieru zamkiem od kurtki czy nawet guzikami. Słabe tez plastiki. Z tyłu wytarł się plastik od luźnie wiszącego pasa bezpieczenstwa. Po roku też widoczne były wytarcia na fotelu kierowcy. Jeżeli chodzi o mechanikę to ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i-VTEC 100KM 74kW [l/100km]

6,7