Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

Silnik : Cichutki
Karoseria : 0 rdzy
Przeniesienie napędu
Układ hamulcowy
Całokształt auta oceniam bardzo dobrze. Moja wersja to 3d po lifcie z pakietem sport która nawet po 14 latach prezentuje się całkiem świeżo. 3 lata zrobiłem 50 tys. Km. Nie mogę złego słowa o tym aucie powiedzieć. Jest zwyczajnie poprawne. Nie jest to ten sam samochód co poprzednie generację, lecz wykonany starannie i sprawia wrażenie solidności. Przez 3 lata nie miałem z nim żadnych problemow. Z czystym sumieniem mogę polecić ten wóz każdemu który szuka oszczędnego i niedrogiego w zakupie wozidła
Silnik chodzi jak marzenie. Jest bardzo cichutki na wolnych obrotach jak i nie hałasuje przy wyższych. Spalanie jak na tą pojemność w normie. Lecz nie jest to ten sam silnik co w poprzednich generacjach civica, nie czuć tego wyraźnego "kopa" przy wyższych prędkościach obrotowych.
Bardzo precyzyjna, lecz biegi nie wchodzą na "klik" zatem odejmuje jedna gwiazdke
Nie mam zastrzeżeń. Układ kierowniczy jak i układ jezdny na bardzo dobrym poziomie. Zestrojone idealnie niezbyt twardo ale też niezbyt miękko. Na nasze drogi okej.
I tu zaskoczenie. Chyba w 7 generacji poszli po rozum do głowy i zabezpieczyli karoserię gdyż nigdzie nie wyszło najmniejsze ognisko auto 14 lat ! Jedyne zabezpieczenie podwozia i można jeździć drugie tyle.
Do tyłu dobrze, z przodu trochę duże słupki A
Wszystko pod ręką do tego skrzynia biegów w dziwnym miejscu co uważam za atut gdyż lepiej mi się tym jeździ niż autami z klasyczną ale to kwestia gustu. Brakuje tylko podłokietnika
Szybko grzeje w zimie i szybko chłodzi w lato. Parują szyby często
Bardzo dużo miejsca z przodu i z tyłu
Silnik bardzo cichutki i do 100 kmh fajnie sie jedzie powyżej 100 trochę słychać silnik i wszystko z zewnątrz auto typowo do miasta w mojej ocenie i sporadyczne wypady za miasto
Niskie spalanie 8 w mieście przy normalnej jeździe 6 w trasie do 120
Za niską cenę dostajemy wdzięczne autko które posłuży nam wiele lat jeśli tylko kupimy dobry egzemplarz i będziemy dbali
Często pali się żarówka której wymiana nie jest łatwa. Poza tym wymiany eksploatacyjne. Przez 3 lata nic poważnego
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]