Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

KRKB, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Honda Civic VI Sedan 1.4 i 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Chyba jednak silnik. Dalem 4 za moc, ale przy tym, czym dysponuje (moc), jest absolutnie fantastyczny.
Jezdzilem w zyciu mnostwem samochodow: Golf IV, Astra II, Berlingo, Partner, Megane, Laguna, 306, Punto II, Uno, ale ten samochodzik jest moja wielka miloscia. Az nie da sie opisac. Ocena 10/5. Nie pomylilem sie :):):)):
Niestety nie moglem wybrac wersji 75KM, a taka posiadam. Kultura pracy jest rewelacyjna. Uwielbiam ten dzwiek. Odrobinke brakuje kucy, ale coz...
Krotkie skoki przelozen. Czasem problemy ze wstecznym. Niezbyt mi przeszkadzaja.
W zakretach jak przyklejona. Mam juz za soba czasy jazdy sportowej, lecz czasem kusi sprawdzenie z jaka predkoscia jestem w stanie wejsc w zakret :):)
Prawde mowiac cofam tylko na lusterkach, a te sa w Civicu doskonale. Przod jak to przod - nie da sie ocenic auta gorzej niz na 5-. Mocno wystajacy przedni zderzak na poczatku uderzal w brame gdy parkowalem na podjezdzie. Teraz juz sie przyzwyczailem.
Do japonczyka trzeba sie przyzwyczaic. Brakuje wycieraczek wlaczajacych sie automatycznie po wlaczeniu spryskiwacza.
Przy duzej wilgotnosci paruja szyby. Klima zalatwia problem. Poza tym w zimie grzeje (szybko) w lecie chlodzi. OK
Troszke malo miejsca z przodu (190 i dlugie nogi). Czasem mialbym ochote przesiasc sie do tylu. Problemem jest wsiadanie pasazera na tylne siedzenie tylko od strony pasazera (3d) i brak pamieci fotela.
Mam poddziurawiony tlumik, ktorego nie mam zamiaru wymieniac, ani spawac. I LOVE THIS SOUND!!!
Nie wykonywalem napraw. Wymienilem rozrzad i olej z filtrami (zamienniki + quaker semi) za ok 650zł. Spalanie nie jest male. Trzeba liczyc 6,7 - 7,5 przy jezdzie mieszanej.
Jest super, jest super, wiec o co Ci chodzi?
Malo przjechalem, bo tylko 13.000, ale z tego co widze, bedzie dobrze.
Jak wyzej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 90KM 66kW [l/100km]