Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Domestos, 17 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Autko jest ponadczasowe. Absolutnie jestem jego fanem i gdyby produkowane było w tej wersji - kupiłbym takie nowe bez oglądania się na cenę.
Mój silnik (wersja D13B2) jest absolutnie fantastyczny: mały, cichy, ekonomiczny i ma doskonałe osiągi. Jedyną jego "wadą" jest przerażająca ilość rurek i kabli w okolicach gaźnika - modlę się o brak syfu w paliwie, bo nikt nie umie tego regulować (Gdańsk). Ogólna ocena "6" - Japsy mają naprawdę piekielnie dobre motory.
świetnie spasowana, przełożenia optymalne - nie da się zrobić tego lepiej. Drążek chodzi trochę jak na moje przyzwyczajenia "za luźno", ale w tej klasie samochodów tak to po prostu jest.
wielowahaczowe zawieszenie, kompaktowe i absolutnie cudowne ! Auteczko pięknie trzyma się drogi, wyśmienity komfort na polskich przeklętych dziurach, absolutna POEZJA !
nic dodać, nic ująć. Wszystko pięknie.
Mimo, że kupiłem go żonie, uwielbiam jeździć tym samochodzikiem. Kokpit trochę spartański (jak to japs), ale wszystko jest tak, jak być powinno.
nie mam uwag.
biorąc pod uwagę, że jest to auto miejskie, naprawdę czapki z głów proszę państwa ! Zwłaszcza z tyłu miejsca a miejsca !
cichutkie autko, bardzo przyjemne, taka śmieszna "blaszanka", silnik słychać dopiero powyżej 120 kmh a niefajnie jest dopiero przy prędkościach ekstremalnych, rzędu 170-190 kmh (tak, tak - takie prędkości osiąga silnik 1,3)
zużycie paliwa jest bardzo uzależnione od stylu jazdy. Ale przeciętnie 7 ltr Pb95 w mieście trzeba liczyć.
Honda nie należy do tanich marek. Tu Fiat i Dacia wypadają dużo lepiej :-(
wszystko jest dobrze pomyślane, proste patenty i wysoka jakość materiałów. Ostatnio miałem dość niecodzienny kłopot z cewką zapłonową (ze starości pękła obudowa i auto po nagrzaniu silnika gasło w najmniej oczekiwanych miejscach miasta; po ostudzeniu zapalało i jechało ok. 400 m. po czym znów gasło; itd.).
auto nigdy nie zaliczyło takich usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,9