Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Wołczek, 15 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Jest większy w środku niż to się wydaje z zewnątrz.
Świetne auto dla młodych osób. Nie wygląda tak popeliniarsko jak stare bmw, micra, czy jakiś francuz albo włoch. Ma ładną sylwetkę jest dosyć ekonomiczne, z bagażem też nie ma problemu. Nie opłaca się inwestować w gaz. Świetne właściwości jezdne, nie ma tendencji do podsterowności jak to miałem w mazdzie - przód ucieka w zakrętach. Zawieszenie jest trwałe na naszych drogach. Dosyć niskie ale w granicach normy.
Autko 1,3 nigdy nie może mieć wysokiej kultury pracy. Nie zaznamy tutaj miłego gulgania, ale za plus należy uznać to że nie powoduje wibracji i nie jest bardzo głośny. Przy wyższych obrotach miło świszczy - na pewno lepiej to brzmi niż wysokie obroty w toyocie yaris. Mocy nie należy za wiele w nim szukać jest dość słaby i trzeba to otwarcie przyznać po 3 biegu zabawa się kończy. Ma to za to plus w postaci spalania.
Nie mam problemów z jedynka jak to często bywa. Wsteczny czasem - bardzo rzadko - trzeba czasem 2 razy wysprzęglić. Dobre przełożenia jak na ten silnik.
Co jak co ale miałem poprzednio zawieszenie kayaba w mazdzie i nie pracowało ono tak dobrze jak w tej hondzie. Wielki plus.
Nie narzekam.
Mało schowków. oprócz jednego schowka po str. pasażera jest płytka półka pod radiem. Stanowczo za mało.
Dobrze pracuje. Mam wersje z klimą i też działa dobrze.
Wybrałem się w tym roku w góry w 4 osoby. Nikt nie narzekał. Z przodu 2 facetów z tyłu 2 dziewczyny i jest w porządku. Oczywiści nie porównuje tutaj tego \"komfortu\" to aut klasy średniej i wyżej ale jak na małe i kompaktowe jest dobrze.
Po 90 robi się głośno.
Zaskoczyło mnie to spalanie. W mieście Poznaniu bierze ok 7l. W trasie przypuszczam ok 6.
Nie miałem ochoty zamieniać samochodu. Mazda została jednak rozbita przez poloneza - a jak wiadomo on potrafi pokiereszować. Musiałem więc kupić nowe auto. I padło na honde, bo akurat była pod ręką. Zapłaciłem za nią 7000 po wszystkich opłatach. Dobre wyposażenie - klima, 2 poduchy, całkiem dobrze. Auto trzyma wartość. Do teraz lata za mną gość co chce ją odkupić za 8000 tys. Auto jest bez żadnego tuningu - taka jak ją fabryka wydała na świat. Polecam to auto. Nie traci szybko na wartości.
Nic - żarówka mi się przepaliła.
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]