Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

Kast, 9 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2012
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : VTEC, jeśli ktoś umie jeździć wysokoobrotowym silnikiem będzie zadowolony, natomiast miłośnicy diesli i cruisingu nigdy się nie odnajdą w temacie. Czekam na type r.
Jest to kolejna moja opinia, po prawie 2 latach użytkowania od nowości. Po 40tys km auto nie miało (odpukać) żadnej usterki, silnik bez dolewki od przeglądu do przeglądu, nie rzadko wkręcam go na wysokie obroty, więc dziwią mnie opinie innych, że bierze olej. Co do lakieru to potwierdzam,b. łatwo go zarysować, a to od kamyczka, a to ktoś drzwi obije(brak listew ochronnych na drzwiach). Ogólnie jednak jestem bardzo zadowolony.
Nie bierze oleju, jest elastyczny (60-100 4b 7,5sec-pomiar własny) i dynamiczny, udało mi się wycisnąć 221km/h, spalanie pom 6-9,5litra, z Econ-u nie korzystam. Na 2 i 3 biegu pow 3,5 tys dziarsko wyrywa do przodu zahaczając o sportowe emocje. Na 6 biegu od ok 80km/h nabiera prędkości, ale żeby szbciej wyprzedzić trzeba redukować do 4.
Jak przeładowanie pistoletu.
Bardzo ładnie składa się w zakręty, zdecydowanie przy wyższych prędkościach polecam 17 225/45. Natomiast wszelkie niedoskonałości jezdni nawet na 16 filtruje przeciętnie, studzienki, progi zwalniające, żeby się nie tłukło trzeba znacznie zwolnić. Komfort zawieszenia Honda musi poprawić.
Nie potrafię po 2 latach wyczuć gdzie kończy się przód, do tyłu kamerka, która szybko się brudzi (wystarczyło zrobić jak w golfie i byłaby cały czas czysta), na boki też kiepsko.
Świetne usytuowanie drążka zmiany biegów. Troszkę przestarzały wyświetlacz, brak nawiewów z tyłu!
Szybko się nagrzewa, a klima bardzo niekorzystnie wpływa na moc silnika, niekiedy żeby wyprzedzić najpierw ją wyłączam, a to już jest wkurzające!
Jedynie z tyłu przydałoby się tak po 2cm więcej na kolana i nad głową.
Trzaski , stuki i skrzypienia. Byłem nawet w serwisie żeby mi podsufitkę podkleili, robotę wykonali, stwierdzili jednak, że odkleiła się od słońca w Chorwacji, także trzeba uważać... Niestety dalej skrzypi, w mroźne dni jeszcze bardziej. Trzeszczy również podszybie, kokpit od czasu do czasu i boczek drzwiowy od kierowcy.
Ok 650 zł jak na razie za przeglądy, spalanie niskie, jest OK.
Spasowanie elementów wnętrza jest kiepskie, również niektóre plastiki są zbyt tandetne, np. w dolnych partiach drzwi, półka pom prędkościomierzem a obrotomierzem.
Tylko podsufitka, czasem płyta cd nie chce grać, reszta super( oby tak dalej ).
Honda

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]