Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

Zirol, 10 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2013
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : skrzynia biegów. Liczyłem, że będzie dobrze, a jest wspaniale!
Auto bardzo dobrze skomponowane dla małej rodziny. Doskonały silnik, skrzynia automat, ogromny bagażnik, dobre zawieszenie. Cena w stosunku do wyposażenia i jakości - do zaakceptowania. Marka nie tracąca dużo na wartości. Extra!
Szukałem auta z silnikiem benzynowym, z łańcuchem rozrządu, bez turbiny, możliwie trwałym, dobrze współgrającym ze skrzynią automatyczną (odpowiednio duża pojemność) - chcę pojeździć min. 10 lat. Silnik 1.8 spełnia wszystkie te oczekiwania.
Automat (5-cio biegowy). To był podstawowy warunek. Doskonale współpracuje z silnikiem 1.8. Inne marki może mają lepsze skrzynie (DSG), ale skonfigurowane z doładowanymi silnikami - dla mnie taki układ odpada. W civicu są manetki przy kierownicy - w razie potrzeby redukuję manualnie biegi i też wyrywam do przodu,)
Auto płynie - a jeżdżę głównie po warszawskich ulicach (koleiny, torowiska itp.). Wcześniej jeździłem Aurisem i też było ok, ale teraz mam pełną satysfakcję.))
O widoczności do tyłu pisali inni, ja skupię się na komforcie foteli - to najsłabszy element w civicu. Fotel kierowcy można jeszcze jakoś dopasować, ale pasażer siedzi prawie na ziemi, bez możliwości regulacji (dochodzi do tego niewygodna pozycja przy wsiadaniu) - bardzo słabe podtrzymywanie ud !
Po choćby jednym przestudiowaniu książki obsługi - wszystko staje się jasne. Układ przełączników logiczny i pod ręką.
Dobrze chłodzi i nagrzewa.
Ogromna! Mam zamiar wozić 2 rowery za przednimi fotelami i po zdjęciu przednich kół (w rowerach, oczywiście) na pewno je upchnę!,)
Nic nie słychać, ani skrzypiącej bramy do garażu, ani silnika, ani szumu opon. No może przesadzam - ale na prawdę jest ok!
do zaakceptowania
Honda ma dobrą opinię, nie traci tak na wartości jak inne marki europejskie/koreańskie (z tego segmentu cenowego).
nic
nic