Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

damiano, 10 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2013
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Po dwóch miesiącach eksploatacji uważam, że świetnie wybrałem. Bryła zwraca uwagę, w środku bardzo dobre materiały. Leje się (może troszkę zbyt często po przesiadce z diesla, ale nie jest tragicznie) i się fruwa... Na pewno szybko mi się nie znudzi autko.
Uważam, że bardzo elastyczny, nawet z 6 biegu odchodzi. Econ bardzo go muli, a nie sądzę póki co by była jakaś znaczna różnica w spalaniu - czasem nawet myślę, że może być więcej kiedy chcę znacznie zwiększyć prędkość i trwa to duużo dłużej. Bez econa daje radę. Sam używam przycisku tylko wtedy kiedy jeżdżę wolno po mieście, a sama zmiana trybu powoduje, że pedał gazu chodzi ciężej (ale to może zostały mi przyzwyczajenia z diesli).
Skrzynia ładnie chodzi, krótkie przełożenia i jednak ta trójka rzeczywiście czasem nieprecyzyjna, ale mnie już właściwie prawie w ogóle nie zdarza się nietrafiona.
Raczej bez zastrzeżeń, jest naprawdę dobrze.
Raczej większych zastrzeżeń nie mam, choć do tej pory nie mogę się przyzwyczaić do krótkiego przodu, z tyłem nie ma problemu raczej - co prawda mam kamerę cofania, ale i bez niej jest dobrze.
W środku bez zastrzeżeń. Niektórzy narzekają, że trzeba opcje komputera zmieniać w menu, nawet jakiś prezenter w tv, jednak wystarczyło przeczytać instrukcję - zmianę dokonuje się poprzez przytrzymanie info. Bagażnik oczywiście bardzo pakowny, największy w klasie i to był też argument za tym autem. Przydałyby się jakieś przegródki może w dolnym małym bagażniku, na górę dostałem matę. Dodatkowo nie znalazłem miejsca na gaśnicę i trójkąt nie mieści się w schowku po lewo. Zaniżyłem ostatecznie jednak ocenę do przeciętnej z tego względu, że liczyłem na to, że swobodnie zmieszczą mi się 2 rowery po złożeniu siedzeń do góry (jak reklamują w folderach i na tym mi zależało), jednak nie mieszczą się...;/
Bardzo dobrze działają dwie strefy.
Pięciu osób nie wiozłem, natomiast daję max za moje siedzisko - w końcu najważniejsze. :)
Ciszaaa. Przy wyższych prędkościach naturalnie słychać silnik.
Przedstawiona mi wizja np. jechania do salonu nawet 2 razy w roku, np. w momencie kiedy olej się zużyje przez terminem przeglądu - trochę mnie zmartwiła... Spalanie raczej adekwatne do takiej pojemności i wagi auta (sam potestowałem średnie przy różnych prędkościach): 80km/h (6bieg) - 4,7l 110 - 6,2l 130 - 7,2l Powyżej na razie nie miałem okazji pocisnąć dłużej by wyciągnąć średnią, tymczasowego nie warto podawać. Na miasto i duże korki myślę, że ok 9-10 należy brać pod uwagę, natomiast bardzo jeżdżąc bardzo oszczędnie jak pokazuje econ, czyli już ok 60 - 6 bieg to do 7l powinniśmy się zmieścić.
Uważam, że jakość auta zasługuje na taką cenę.
Dostałem spory rabat na auto, mam nadzieję, że nie będę dokładał w drogie części po jakimś czasie...
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]