Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2013
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Genialne wnętrze, bardzo fajny silnik i zawieszenie. Dobrze zorganizowany bagażnik i tylne składanie foteli.. Generalnie 5 gwiazdek.
Zaznaczam 5 gwiazdek, bo wydaje mi się, że silnik pracuje bardzo dobrze jak na swoją moc. Bez problemów radzi sobie z wagą samochodu. Brzmi fajnie i daje trochę frajdy prowadzenia. A jak trzeba zawsze można wcisnąć \"Econ\" i obcinając mu sporo mocy (w mieście spokojnie wystarcza) osiągnąć niższe spalanie.
Tutaj mam mieszane uczucia. Często mam problem z wrzuceniem pierwszego biegu.. Najczęściej chcąć wrzucić 1 przy zwalnianiu. To oczywiście może być blokada w skrzynu, ale mnie osobiście trochę to denerwuje. Z drugiej strony wszystkie inne biegi wchodzą doskonale i generują to takie \"kliknięcie\" przy zmianie. Daje 3 gwiazdki, bo osobiście ta jedynka mnie irytuje.
Porównywałem przed zakupem z Astrą IV, Focusem, Megane i Aurisem. Właściwie porównywalne był Auris, ale i tak wg. mnie najlepiej wypada właśnie Honda. Wchodzi w zakręty jak przyklejona (oczywiście są granice prędkości, ale dość wysokie). Z drugiej strony oferuje dobry komfort jazdy. Układ kierowniczy mega czuły..
Szerokie słupki, słaba widocznośc do tyłu. Osobiście belka przez tylną szybę mi nie przeszkadza, a ogranicza oślepianie w nocy przez pojazd za mną. Na plus- wystarczające lusterka boczne i kamera cofania
Daje 5 gwiazdek za sposób składania tylnych siedzeń i \"dodatkową\" przestrzeń w / pod bagażnikiem. Kilka przycisków we wnętrzu jest umieszczonych przed gałką zmiany biegów, to odrobinę utrudnia dostanie się do nich, ale nie są to duże wady.
Nie ma czego komentować, w 100% działa jak należy. Dwustrefowy klimatronik. Bardzo wydajny nawiew.
Miejsce na nogi- jak na tą klasę bez zarzutów. Miejsce nad głową.. kierowca max 180cm, pasażerowie z takim wzrostem na tylnej kanapie dotykają już głową sufitu. Mogłoby być lepiej
Tak ok 170 zaczyna się robić głośno w środku.. ale to nie znaczy, że nie można w miarę normalnie rozmawiać. Silnik jest głośny na wyższych obrotach, ale ma brzmi fajnie i mi osobiście nie przeszkadza. Na postoju standardowo- właściwie bezgłośny.
4 gwiazdki za relację moc/frajda z jazdy/spalanie. Nie jest to najbardziej oszczędny silnik na rynku, ale nie o to w nim chodzi:) Uważam, że na 143konie bez turbiny spalanie jest na bardzo rozsądnym poziomie.
Za bardzo dobre standardowe wyposażenie w tej wersji (Sport) trzeba sporo zapłacić. Ale coś za coś- 4 gwiazdki.
Po 6tys kilometrów brak usterek.. ale to w sumie żaden przebieg.
Po 6tys kilometrów brak usterek.. ale to w sumie żaden przebieg.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 142KM 104kW [l/100km]

7,9