Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

1.8, 11 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2012
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Niezawodne, sportowo zestrojone, brak wychyleń na zakrętach. Super. Auto za rok sprzedaję i biorę kolejnego, tym razem w dieslu - nowy 120 KM bardzo mało pali.
Jak dla mnie idealny średniak - taki Golf dzisiejszych czasów. Brak awaryjnego osprzętu i dyskusyjnych rozwiązań technicznych (wielowahacz, turbo z downsizingiem), a z drugiej strony wysoka jakość wykonania.
Od roku obserwuję forum i jedno co mogę powiedzieć malkontentom - widziały gały co brały. Dziwi mnie zaskoczenie odnośnie elastyczności i krzywej mocy/momentu. Czy naprawdę osoby wystawiające negatywne opinie nie jeździły konkurencją? A może nie jeździły Hondą, bo z opini niektórych tak właśnie można wywnioskować. 1. Silnik jest sprawdzony. 2. Silnik jest dopracowany. 3. Jest umiarkowanie elastyczny. 4. Silnik mało pali - z ostatnich 9.000 km (dziewięciu tysięcy km) średnie spalanie 7.1 litra / 100 km, w tym 95% w ruchu autostradowym i z takimi właśnie prędkościami (130-140 km/h). Nigdy nie dolewałem oleju - nie zaglądam w ogóle pod maskę między serwisami.
Wszystko fajnie. Coraz lepiej zresztą. Biegi wchodzą płynnie i \"na swoje miejsce\".
Jeździłem Focusem 1.6 ecoboost 150 KM. NIE WIDZĘ RÓŻNICY. Uważam, że to bzdury o różnicy w zawieszeniu wielowahaczowym i z belką skrętną. Uważam, że przeciętny, normalny, szanujący swoje auto kierowca nie jest w stanie zauważyć różnicy. Bo co, na wielowahaczu lepiej wybiera próg zwalniający przy 50 km/h, a może lepiej amortyzuje wjazd na krawężnik przy 40 km/h ?? Nikt normalny nie będzie sprawdzał tak samochodu. No może firmówki, ale to osobny temat. Trochę się rozpisałem, bo w każdym Auto Bild (o przepraszam, Auto Świat) czy innym Auto Motor und Sport (o przepraszam, Auto Moto Sport) piszą, że niemieckie wielowahacze rządzą. A ja różnicy nie widzę. Dziwnie się z tym czuję jak na kierowcę z 300.000 km stażem na polskich drogach i wieloma samochodami za sobą (większość firmowych, począwszy od clio na insigni kończąc).
Już na jeździe próbnej wyszło, że czujniki parkowania są potrzebne mimo kamery cofania. Na razie nie są zamontowane, bo można się przyzwyczaić. Choć zawsze zostaje to wrażenie, że coś się chowa przy zderzaku z tyłu :) Z drugiej strony w Golfie też to miałem.
Wszystko na swoim miejscu
Szybko odparowuje szyba przednia.
Jest super, bardzo dużo miejsca i fajna pozycja za kierownicą.
Powyżej 160 zaczyna być głośno.
To najmocniejszy punkt programu. Minimalne to 5.8 litra na lokalnych trasach, do 90 km/h bez szaleństw. średnie to 7.1 litra - 80% autostrady i 20% miasta.
Za darmo to nawet w ryj nie dadzą ;)
Na razie nic.
Na razie nic. Honda :)