Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2012
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik zużył 0,5l oleju po 10tys. km
Silnik jest rewelacyjny, elastyczny i wystarczająco dynamiczny przy wysokich obrotach. Układ jezdny pozwala na jazdę na 6 biegu poniżej 50km/h.
W porównaniu z moimi poprzednimi autami jest zdecydowanie najbardziej precyzyjna. Przeszkadza mi jedynie bardzo \"głęboki\" pedał sprzęgła. trudno się przyzwyczaić mimo 12000km przebiegu.
Rewelacja
Fakt, że to tyłu widoczność słaba, ale mam kamerę cofania i jak opanowałem jej używanie to do parkowania super, na trasie są lusterka boczne więc ok. Widoczność z przodu ok.
Dostęp do wszystkiego intuicyjny, załapałem od razu. Mam pewne uwago co do regulacji wentylacji (trudny dostęp na 3 i 5 biegu).
Wentylacja i klima bardzo wydajne. W zimie mam ustawione 18 st., w lecie 20-21 w trybie auto i działa super.
Miejsca w środku jak na tę klasę w sam raz. Duży bagażnik (prawie jak kombi).
Poprzednio miałem diesla, więc jak go kupiłem to nie byłem pewny czy silnik pracuje. Odgłosy (głównie z szerokich opon) zaczynają przeszkadzać powyżej 150km/h
Nie przekroczyłem jeszcze 8,5l / 100km. W pierwszym okresie jeździłem w trybie Econ to paliła ok 7-7,5 l (miasto i szybka trasa). Potem wyłączyłem i już go nie włączam a spalanie to ok 8l. Nie miałem okazji pojechać na \"wolną\" trasę tj. do 120km/h, ale przy autostradowej - 140-150 to pali ok 7,2l/100km Po 10000km trzeba było dolać 0,5l oleju. Koszt w ASO 31zł. Przeglądu jeszcze nie robiłem.
Kupiłem za 70 tys. W tej cenie nie było niczego innego z takim wyposażeniem i silnikiem ( nie interesowały mnie turbo o poj. 1-1,2l)
jw
brak