Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

daro, 3 lata temu
Silnik 1.4 i-VTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2013
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność. Pojemność bagażnika.
Bardzo dobre auto do miasta i na krótkie wyjazdy wakacyjne. Duży bagażnik i świetnie rozplanowane wnętrze sprawiają, że może to być auto dla rodziny 2+1. Auto użytkowałem ponad 2 lata i złego słowa powiedzieć nie mogę. Ogólnie polecam
1.4 wystarcza do jazdy po mieście i na ekspresówki do 120km/h. Jest w miarę oszczędny i bezawaryjny, ale brakuje mu mocy przy dynamicznej jeździe. Nie wymagał napraw. Regularne wymiany oleju to konieczność.
Płynna zmiana biegów, długości biegów też dobrze dobrane do jazdy po mieście. Bez awaryjna.
Proste, bezawaryjne zawieszenie, które bardzo dobrze trzyma się drogi. Z tyłu belka skrętna, ale daje radę. Raczej zapewnia pewność prowadzenia ponad komfort.
Elementy dobrze spasowane. Minus za miękki lakier, rysuje się od samego patrzenia.
Do przodu dobrze, trochę słupek A i lusterka zasłaniają. Do tyłu raczej słabo, przy manewrach sytuację ratuje kamera. Rewelacyjne, duże luterka zewnętrzne.
Hondę należy zaakceptować i się do niej przyzwyczaić. Na pewno na super ocenę zasługują bagażnik i podnoszone siedzenia z tyłu. Trochę archaiczna obsługa radia i komputera pokładowego.
W zimie ciepło, latem zimno - tak jak powinno być. Brak nawiewów z tyłu.
Z przodu miejsca dużo, ale dla małych ludzi. Ja się mieściłem ale inni narzekali. Z tyłu dużo miejsca, jedyny problem to brak miejsca na stopy dla pasażerów z tyłu. Podnoszone tylne siedzenia zmieniają auto w bagażówkę. Duży bagażnik i składane na płasko siedzenia uławiają transport.
Głośno przy prędkościach powyżej 120 km/h
Bezawaryjne auto. Przez dwa lata, tylko eksploatacja.
Droga w zakupie, ale bezproblemowa w utrzymaniu. Nie traci na wartości.
Bezawaryjne auto.
Bezawaryjne auto.