Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.4 i-VTEC 100KM 74kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Układ hamulcowy jest świetny
Karoseria : Cienka warstwa lakieru
Samochód jest bardzo dobry, praktycznie bezawaryjny. Minusem są niezbyt mocny silnik i delikatny lakier, plusem są natomiast bezawaryjność, spalanie w normie i wygląd, który mnie się bardzo podoba
Niestety, 1,4 to nie jest szatan. Niemniej jednak radzi sobie... Najlepsze i najekonomiczniejsze prędkości na trasie to dla niego 100 - 110 km/h. Tak naprawdę kupiłem auto z przebiegiem 2500 km zrobiłem 100000 km - auto można powiedzieć dopiero teraz zostało rozjeżdżone...
Żadnych problemów - wszystko zmienia się delikatnie i bez zarzutu
Samochód prowadzi się naprawdę świetnie - choć promień skrętu jest dość duży - jest zwrotny i niesamowicie trzyma się drogi - mam na myśli normalną jazdę
Tu nie mogę niestety dać 5 gwiazdek. Auto ma dość cienką powłokę lakieru - lekkie przetarcie już widać - niestety to minus - ale np 5 drzwi z tyłu są ok...
Owszem, można się czepiać, że z tyłu jest dzielona szyba ale mnie osobiście to nie przeszkadza. Przednia szyba duża, czasem ciężko umyć na dole, przez lusterka dobrze się widzi i co ważne są ogrzewane - to dla mnie b. istotne
Ergonomia jak dla mnie bez zarzutu - wszystko na miejscu i dobrze widoczne. Jeżeli Magic seats to element ergonomii to jest to świetne rozwiązanie. Auto jest ponadprzeciętnie pojemne
Samochód do tej pory nigdy nie miał problemu ani z klimatyzacją ani z ogrzewaniem - naturalnie klimatyzację trzeba serwisować ale to dotyczy wszystkich samochodów. Ogrzewa się dość szybko. Jest też nawiew na przednią szybę, co zimą jest bardzo praktyczne
Jeżeli chodzi o przestrzeń dla kierowcy i pasażerów jest naprawdę ok. Ja mam 170 cm i nigdy nie narzekałem, może dla osób wyższych będzie za mało miejsca - trzeba wsiąść i spróbować
Samochód zaczyna być głośniejszy po około 120 km/h. Może to zależeć też trochę od opon.
Jeżeli dbasz o to auto - wymiana oleju, płynów itd to jest to auto bez kosztowe. Ja jeżdżę raz w roku do salonu hondy i oni wymieniają olej itd
Uważam, że za tą cenę kupić bezawaryjny samochód to jest naprawdę okazja
Samochód miał jedyną awarię - sonda lambda. Poza tym był wymieniony akumulator po przebiegu 100000 km, żarówki, teraz będę wymieniał klocki hamulcowe przy przebiegu około 105000 km. Poza tym naprawdę nic...
Sonda lambda - ale to raczej banał...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i-VTEC 100KM 74kW [l/100km]

6,3