Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Sedan

SIARA_5, 12 lat temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2011
Honda Accord VIII Sedan 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
To moja 2 honda accord. Wczesniejsza to poprzedni model tez po lifcie. Bezwzglednie Honda to Honda i za to ja lubimy. niemniej nowe atko jest bardzo inne od poprzednika. Moze i wieksze itp ale inaczej jezdzi, inaczej sie je czuje i inaczej sie zachowuje na drodze. Radosc z jazdy pewnie w poprzedniku byla lepsza. W nowym wszystko chodzi bardzo gladko i delikatnie ale czuje sie jego gabaryty. Nie czuje sie jednak do konca drogi. po prostu postawiono na komfort kosztem sportu a tego troche szkoda. Poza tym ok. no i mniej pali.
Silnik znany wiec spoko. on na prawde daje rade i na PL styka. Tylko trzeba go troche nakrecac inaczej mozolnie. Auto szybkie chociaz nie czuc tego bo lepiej wygluszone (szczegolnie w porownaniu z poprzednikiem) no i nie takie sztywne. Elastyka ok o ile trzymamy obroty ok. 3,000.
Jak dla mnie za duzo biegow :) zdecydowanie nie ma co patrzec na komputerowe podpowiedzi o zmianie biegow. Mozna spoko krecic do 6,000 i spalanie tez az tak nie wzrosnie :) To co auto podpowiada to 1,800 obrotow i zmiana ale wtedy jak dodamy gazu na 5 biegu to reakcja dosc mozolna. Skrzynia bardziej pod autostrade i nastawona na oszczednych ;)
nastawione na komfort ale \"kanapowo\" to to nie jest. Nie jest twardo (a szkoda). wyboje nie \"bola\" ale da sie wyczuc ze w nie wjezdzamy. Wielkosc niestety zepsula wyczucie i \"fun\". Poza tym ok.
OK (sa duzo gorsze auta uwierzcie). czujniki parkowania ok. tyle ze jak na codzienne miejskie zycie troche duzy juz, ale wszystkie inne konkurencje tez rosna (ciekawe co bedzie za pare lat ? ulice i mijesca parkingowe poszerza ?).
Ok choc jakos ciagle nie moge zlapac swojej docelowej pozycji za kolem.
Ok. w tym przynajmniej mozna zamknac srodkowy nawiew. w poprzednim modelu wialo non stop. Szkoda ze klima ciagle skacze o 1C a nie o 0.5C.
siedze z przodu i jezdze sam wiec ok. Nie wiem co za geniusz instalowal mocowanie pasow bezpieczenstwa z tylu ale nawet starsze dziecko siedzace w foteliku wlasciwie nie jest samo w stanie sie zapiac. To nie jest auto rodzinne.
OK
Dla mnie 10l/100 jest ok.
Jak dla mnie OK. Szczegolnie patrzac na rynek i tzw. wartosc rezydualna (czyli ta za jaka auto sprzedamy za parez lat ;)
Pewnie bedzie OK.
Za wczesnie mowic ale trzymam kciuki. No i ciesze sie ze to beznyzna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]

10,1