Ocena kierowcy - Honda Accord VI Sedan

Silnik 1.8 i 136KM 100kW
Rok produkcji 1998
Honda Accord VI Sedan 1.8 i 136KM 100kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Kultura pracy
Przeniesienie napędu : Sprzegło ok ale ten dziwny świerszcz przy odpuszczonym sprzegle
Układ hamulcowy : Niedawno byly wymieniane tarcze i klocki i niestety znowu czuje bicie podczas hamowania przy wiekszych predkosciach
Samochod bardzo fajny. Dobrze wykonczony, ladny z zewnatrz i w wewnatrz. Z poczatku przymierzalem sie do Avensisa z podobnego roku ale Accord spodobal mi sie bardziej. Gdyby byl lzejszy o te 100 kg bylo by idealnie:)Ogolnie Polecam!
Silnik cichutki, nie słychac go na wolnych obrotach. Dopiero po przekroczeniu 4200 tys obrotow włącza się Vtec i słychac przyjemny dzwięk motoru. Motor troche za słaby przy niskich obrotach do tej budy. Potrafi zjesc troche oleju i poza tym nie jest zbyt elastyczny ale kultura pracy bije wiekszosc aut z tego segmentu na glowe. Nie jest to demon pradkosci a przy kazdym wyprzedzaniu trzeba zredukowac ale mimo to bardzo milo sie nim jezdzi.
Tu niestety sie troche zawiodłem,w moim accordzie często nie wchodzi 3ka. Czasem ciezko wchodzi 1ka i wstaczny Byc moze poprzednik zajechał skrzynie...W kazdym badz razie oprócz tego jest ok
Jest ok Zawieszenie twardo zestrojone, do tej pory nie mialem problemow. W ciasnych zakretach samochod dobrze sie trzyma drogi.
Z przodu i na boki jest naprawde dobrze, do tylu trzeba sie przyzwyczaic. W koncu to sedan:)
Wszystko na swoim miejscu. Przyczepic sie mozna do przycisku swiatel przeciwmgielnych bo jest w takim miejscu ze trzeba go szukac. Wg mnie brakuje uchwytu na kubek;)Jest miejsce na okulary
U mnie jest climatronic i w zime po 10-15 minutach samochod jest nagrzany a szyby odszronione. W lato szybko mrozi chodz czasem ciezko dobrac odpowiednia temperature. Przy właczonej klimatyzacji jest znaczny spadek mocy.
Z przodu jest sporo miejsca. Mam 182 cm i nie mam problemow. Z tylu jest troche gorzej ale jeszcze nikt nie narzekał.
Jak dla mnie bardzo dobrze. Jest to cichy samochod i dopiero przy duzo wyzszych predkosciach slychac motor i swist powietrza. Silnik na wyzszych obrotach fajnie mruczy wiec nie jest to dla mnie meczace.
Jak na taki samochod to o te 2 litry za duzo. W miescie spala okolo 10-12 l PB. W trasie okolo 8-8,5 l
Samochod nie jest najtanszy w zakupie biorac pod uwage rocznik bo to honda a one trzymaja cene. Nie mialem okazji wymieniac zbyt duzo czesci oprocz plynow eksploatacyjnych dlatego ciezko powiedziec.
Jak narazie nie mialem powaznej awarii. Zawsze dojechalem tam gdzie potrzebowalem. Ciezko wymienic zarowki od strony pasazera bo zbiornik z plynem przeszkadza. Szyba od strony kierowcy otwiera sie skokami ale ponoc to standardowa usterka w accordach z tego roku.
Jedyna usterka ktora teraz mnie drazni to cichy pisk przy odpuszczonym sprzegle (tzw. świerszcz)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 136KM 100kW [l/100km]

9,7