Ocena kierowcy - Honda Accord VI Hatchback

misio206, 18 lat temu
Silnik 1.8 i 136KM 100kW
Rok produkcji 2001
Honda Accord VI Hatchback 1.8 i 136KM 100kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Całkiem udany wóz i ładnie wygląda zewnątrz po prostu świetny udany model.
Świetny i rewelacyjny silnik po prostu bardzo dobre dopracowanie i kultura pracy silnika jest równomierna i wspaniale wchodzi na wysokie obroty powyżej 4000obr./min. i wtedy jest coś co daje dawkę mocy.
Dobrze wchodzą biegi, ale stawiają lekkie opory. Mieliśmy problem ze sprzęgłem ponieważ przy ruszaniu i zwolnienia sprzęgła czasami szarpało podczas jazdy to był zły produkt i był do wymiany w ramach gwarancji i miał przejechane 28000 km i dalej świetnie radzi nowe sprzęgło aż do dziś z przebiegiem 174000km!
Bardzo dobry układ kierowniczy i świetnie się prowadzi na każdym asfalcie. Zawieszenie rewelacyjne trochę sztywne, mniej komfortowo i super trzyma na każdej drodze i nawet kiedy jechałem ponad 110km/h przy mocnym łuku i nic nie stracił kontroli przyczepności (mokry asfalt) i nie bujał się po prostu jedzie jak na szynie.
Z przodu dobra widoczność i także pozostałe też. W wersji sedan (4drz.)jaką mam to jest lepsza tylna widoczność niż w przypadku wersji hatchback (5drz.)
Świetne materiały wykończeniowe na desce rozdzielczej i przełączniki też dobrze są ustawione jak należy dla kierowcy. Po prostu świetne dopracowanie nie ma co tu złego komentować. :-)
Szybko ogrzewa wnętrze i odparowuje szyby w szybkim czasie w czasie zimy. Klimatyzacja działa świetnie bez zarzutu tylko jak ktoś jedzie powyżej ponad 5000obr./min. to klima się wyłącza automatycznie to nie jest dziwne to po prostu daje większą dynamikę np. w czasie wyprzedzania a to jest ważne bezpieczeństwo szybkiego omijania z przeciwka jadącego samochodu.
Z przodu dobrze się siedzi i bez problemu zmiescczą się osoby ok. 185 cm wzrostu. Dobre ustawienia fotela kierowcy i nie siedzi się nisko jak w civicu z rocznika 1997. Z tyłu też dobre miejsca choć nie tak wielkie przestrzeni ma.
Dobre są wtedy do 3700obr./min. a powyżej to już lekki rasowy bas. Cichy do 150km/h
Dobre wyniki spalania na taką klasę i mocy silnika
Niski spadek wartości. Jakość jest rewelacyjna. Nikt nie jest w stanie porównać z jakością innych marek. Jeżdziłem różnymi wozami (prawie 25 wozów) i wybór wypadł mi na Hondę.
nic nie zdarzyło :-)
tu też nie ma co komentować oprócz wymiany sprzęgła jaką opisałem wcześniej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 136KM 100kW [l/100km]

8,4