Ocena kierowcy - Honda Accord VI Hatchback

Honda Accord VI Hatchback 1.8 i 136KM 100kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Ogólnie auto wyglada dobrze, ładnie się prezentuje i lakier tez się ładnie trzyma. Moim zdaniem jedno z ładniejszych aut jak na te lata.
Silnik jest ok, bardzo wytrzymały i odpala od strzała. Jednak jak na 136 koni te auto jest bardzo słabe. Ledwo chce jechac a pali tyle ze głowa mała, oleju również potrafi dużo spalić.
Srednio biegi chcą wchodzic, skrzynia chodzi bardzo sztywno nie raz nie da się rozpoznać czy jestem na 3 biegu czy na 5 bo po prostu tego nie widac.
Zawieszenie jest jedno z najgorszych w jakich jezdzilem. Wszystko się szybko psuło jeśli chodzi o zawieszenie w ciągu 3 miesięcy musiałem polowe całego zawieszenia wymienić bo wszystko drżało pukało i skrzypiało, tragedia.
jak to stare japonczyki, łatwo rdzewieją, mimo ze u mnie na zewnatrz nie było żadnej rdzy oprócz dołów drzwi to i tak trafiają się takie co już całe nadkola maja zgnite. Trzeba uwazac na rdze
Na widoczność nie narzekam. Bardzo dobrze widac wszystko dookoła.
Niestety auto ma problem z klimą. U mnie klima nie działa lecz grzeje dobrze i w lato jak i w zimę
Odziwo miejsca jest naorawde dużo nawet i z tylu siedzenia są bardzo wygodne sam mogę w nich siedzieć godzinami jedyne do czego można się przyczepić to miejsca z przodu. Mam trochę długie nogi i nawet jak wysuwam na maxa do tylu to trochę jest ciasnawo.
Auto jest bardzo głośne, dużo od dołu slychac jak pada lub jak się najeżdża na różne rzeczy, silnik tez głośno slychac.
Mój egzemplarz bardzo dużo pali nie posiada gazu i jako ze jezdze dziennie po 50-70km to trzeba trochę wydać na tą benzynę. Jeśli chodzi o naprawdę, części nie są najdroższe i nie wszystkie są ciężko dostępne ale bywa roznie.
Auta te nie są najdroższe i nawet te lepsze egzemplarze w bogatszej wersji można kupic za nie wielką cenę jak na takie auta ceny na rynku są ok
U mnie niestety wszystko się psuje po kolei co miesiąc jest nowa rzecz do naprawy. Od elektryki do zawieszenia, zamki w drzwiach nie działają, zawieszenie całe trzeba wymieniać, wspomaganie raz działa raz nie, wycieki, hamulce. Odziwo auto calą zime jeździło naprawdę dobrze i bez awaryjnie a dopiero po zimie wszystko zaczęło się psuc.
Jeśli chodzi o poważne usterki jest ok, trzeba tylko patrzec na sworznie i hamulce, reczny lubi się psuc.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 136KM 100kW [l/100km]

10,7