Ocena kierowcy - Honda Accord V Sedan

Sharkyleg, 17 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1997
Honda Accord V Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Myślałem na początku że 115KM to za mało na ten samochód, a tu całkiem sympatyczna niespodzianka, pod warunkiem trzymania wysokich obrotów można bez stresu trzymać tempo nawet z całkiem poważnymi furami.
Oceniam to auto bardzo wysoko, ponieważ nie psuje się, jest duże, wygodne, pewnie trzymające się drogi mimo trochę przymiękkiego zawieszenia i spala powtarzalnie (znaczy zawsze tak samo). Acha...i można zupełnie bez stresu grzać po autobanie po 170-180km/h, jedzie wtedy pewnie i dalej dobrze się prowadzi
Silnik mimo stosunkowo niewielkiej mocy jak na te gabaryty całkiem dynamiczny. Jest jednak warunek, obroty muszą przekroczyć 4tyś wtedy auto naprawdę żwawo sie rozpędza.
Tu żadnych problemów. Biegi wchdzą precyzyjnie i lekko, czasami tylko wsteczny lekko haczy.
Zawieszenie wydaje się mi dosyć miękkie, ale jednocześnie jest spręzyste przez co w zakretach auto trzyma się dobrze. Ta opinia może być wypatrzona tym, że wcześniej jeździłem Golfem III, który był krótki i twardo zawieszony.
Z widocznościa nie ma problemu. Wiele opinii stwierdza, że jest słaba widocznośc do tyłu. Faktycznie może idealnie nie jest, ale od czego są lusterka boczne. Ja i tak cofam jak ciężarówką, tylko na bocznych :)
Wszystko jest tam gdzie powinno być, nawet (jak dla mnie) przełaczniki do szyb w tunelu środkowym. Dla mnie bez różnicy czy będą w tunelu, na desce rozdzielczej, czy w dżwiach.
Tuttaj też wszystko ok. Nie polecam tylko włączać obiegu wewnętrznego bo się udusić można czy to w zimie, czy w lecie na klimie.
Z przodu miejsca jest naprawdę dużo i w zupełności wystarczy. Z tyłu...hmm... nie wiem, nigdy tam nie siedziałem, ale znajomi nie narzekają (może z grzeczności:) ogólnie ciężko znaleść auto w tej klasie, które miało by naprawdę sporo miejsca z tyłu.
W moim aucie było cicho, troche się jednak głośniej zrobiło gdy wymontowano mi tłumik szmerów (tak to spece nazwali) przy instalacji gazu. Dźwięk jednak jaki się wydobywa jest przyjemny i lekko basowy przy niskich obrotach (co nie jest uciążliwe), przy wysokich ustaje.
Gazu w miescie pali 13l/100km, a w trasie 10l/100km. i raczej więcej mi nie pali. Raz się tylko zdarzyło na trasie do lipska po autostradzie 12l... ale predkosc nie spadala poniżej 160km/h i dlugo utrzymywala sie 180km/h
Cena auta nie jest wygórowana, a jakość faktycznie całkiem dobra w co trochę niedowierzałem przed kupnem Hondy
Z drobiazgów nic się nie psuje. Antena elektryczna mi się tylko połamała :(
Jedyne co trzeba było ostatnio zrobić to wymienić przegub. Staremu poszła w sposób niezauważony osłona gumowa i niestety się zabrudził

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

11,0