Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

Grabek, 17 lat temu
Rok produkcji 1994
FSO Polonez Caro 1.6 76KM 56kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Lubie to autko i byłbym skłonny mu wybaczyć częste usterki, choć nigdy poważnie mnie nie zawiódł, czy takie sobie osiągi. Niestety częste wizyty na stacji doprawadzają mnie do bankructwa .... Myśle o zmianie na coś zachodniego.
Głośny, we dwie osoby jeszcze jako tako idzie, nie jest zbyt szybki a lubi sporo sobie wypić.
Ciężko wchodzą biegi, wcześniej miałem poldka z 90 roku i tam skrzynia działała dużo lepiej, więc może to wina tego egzemplarza. W obu przypadkach czasem jest problem z jedynką i ze wstecznym.
Oj buja to się we wszystki strony, ciężko nad nim zapanować na śniegu. Ale napęd na tył ma też swoje Pludy:D No i co jak co ale wygodny to on jest.
nie narzekam o ile szyby mam czyste :P
Te awaryjne schowane za kierownicą... a poza tym ok.
Latem z tą wentylacją kiepsko, ale zimą ogrzewanie działą bardzo dobrze, szybciutko się nagrzewa i trzyba tem nawet w trasie, pod warunkiem ze przed chłodnice włoży się jakąś tekturę...
Super, nie ma takiej rzeczy której bym nie przewiózł, więcej mam miejsca niż mój znajomy w BMW 3, z tyło też jest w miarę ok. Jedyny problem to butla z gazem umieszczona u mnie w poprzeg auta.
Oj głośno. do 100 jeszcze ujdzie ale powyżej to radia już się nie posłucha.
Ja poruszam się po mieście, zimą to około 15 mi spali i wcale nie szarżuję. Jadąc bardzo spokojnie nie za wiele się zaoszczędzi. W trasie lepiej, nawet jak go dusze to okolo 9-10 litrów gazu. Nie wiem jak z benzynką bo nie sprawdzałem.
Nie znajdzie się nic innego o takich gabarytach i wyposarzeniu za tak niewielką cene. Najwarzniejsze jest by znaleźć zadbany egzemplaż i poświęcać mu trochę czasu. Posłuży wówczas długo.
No z drobiazgami nie mam problemów, jedynie z wycieraczkami mam problemy.
Oj sypie się, silnik nie, z nim jest ok, ale zawieszenie i blacha to masakra.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 76KM 56kW [l/100km]

12,6