Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

Majkel, 19 lat temu
Rok produkcji 1996
FSO Polonez Caro 1.6 76KM 56kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Jeżeli ktoś szuka taniego, przestronnego auta to Poloneza mogę polecic. Awaryjność nie jest mała, ale jak wcześniej napisano części są w miarę tanie. Jeżeli chodzi o zużycie paliwa, to polecam gaz, choć sam go nie założyłem. Jeżeli ktoś sądzi, że tym samochodem nie da się szybko i bezpiecznie jeździć to jest w błędzie (oczywiście w miarę rozsądnie).
Jest niezły, zbiera się od najmniejszych obrotów. Zbyt wysokie oboty na biegu jałowym.
Chodzi lekko, ale przez nią auto niesamowicie traci na przyśpieszeniu i elastyczności. Mogłaby być lepsza, dużo lepsza.
Trzyma się nieźle. Trzeba tylko uważać przy gwałtownym hamowaniu szczególnie na zakręcie, gdyż po prostu sunie prosto. W zimie na zimówkach jeździ się nieźle, ale naprawdę dobrze się trzymie jak jest obciążony. Można naprawdę nawet po śniegu na zakrętach w miarę szybko i bezpiecznie jeździć.
Widoczność ogólnie rzecz biorąc jest dobra.
Wszystko tam gdzie byc powinno, ale intuicyjna obsługa raczej nie wchodzi w grę.
W zimie trzeba przejechać parę kilometrów, żeby się nagrzało w środku. Nie jest źle.
to chyba największy plus Poloneza. przestrzeni w nim nie brakuje. Mam 186 cm wzrostu, siedzenie odsuwam naprawdę daleko a za mną spokojnie mieści się jeszcze ktoś wysoki. Nie mam wogule zastrzeżeń. Jest o wiele więcej miejsca niż w niektórych samochodach klasy dużo wyższej.
Da się wytrzymać. Silnik słychać non stop. Poza tym od 140 km/h strasznie słychać szum wiatru.
Pali bardzo dużo. Szczególnie przy mojej jeździe. Ale przecież to jest Polonez!
Materiały wykończeniowe mogłyby być lepszej jakości. Mogło by być mniej usterek. Ale za tą cenę jest naprawdę nieźle, nie można wymagać przecieżcudów. Gorąco polecam.
Plastiki się trzaskają, ale ogólnie może być. Do wymiany poszły standardowe części takie jak: klocki hamulcowe, łożycko w kole przednim, rura wydechowa.
Wysiadł katalizator, miałem zwarcie na pompie paliwowej, spalił się chip od sterowania wtryskiem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 76KM 56kW [l/100km]

9,8