Ocena kierowcy - Ford Scorpio I Hatchback

DOLAR, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 100KM 74kW
Rok produkcji 1989
Ford Scorpio I Hatchback 2.0 i 100KM 74kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry samochód za dobrą kaske i dobrym wyposażeniem jamam 2.0 na LPG z automatem ,wspomaganiem kier. el. szyby, el. lusterka podgrzewane, abs, szyberdach, podłokietnik i fajny bajer pompowany odcinek lędzwiowy w siedzeniu kierowcy bardzo przydatne na dalekie trasy.
Jestem pod wrażeniem jak na taki stary silnik. Jest cichy i przyjemnie pracuje. NIE MAM ZASTRZEŻEŃ jeździ dobrze i na gazie i na benzynie.
AUTOMAT jest dobrze choć lepsze są automaty z merców ale ten też daje rade. Pierwszy własny samochód z automatem i się zakochałem.
Jak dla mnie bomba wygoda i dobre trzymanie w zakrętach super kompromis.
mam wersje liftback to jeszcze nie jest żle bo w sedanie to troche gorzej by było, niezbyt wyczuwam prawą stronę samochodu nigdy nie wiem czy jade blisko krawężnika czy nie. Ale przód łatwo wyczuć.
Jest dobrze nie mam zastrzeżeń wszystko pod ręką choć osobiście wole elektryczne szyby na konsoli środkowej niż na drzwiach ale to kwestia gustu oraz irytuje mnie kolor kokpitu który jest niebieski ale to nie wplywa na użytkowanie dlatego nie jest ujęte w ocenie.
jest ok chociaż do peugota 605 nie ma porównania tam szybciutko jest cieplo a nawet można sie poparzyć tu chwile zajmuje odparowanie szyb i zagrzanie.
ooo tegu tutaj nie brakuje duzo z przodu i dużo z tyłu w124 i peugeot 605 bezo porównania.
ja słysze tylko troche szum opon o silniku do 120 km/h nie ma znaku życia :)
OJ u mnie na automacie to troszke lubi wciągnąć LPG myśle że tak 13,5 l to standart chociaż jak by sie uprzeć to na trasie można sie zmieścić w 12l ale w zimie w mieście to spokojnie 15l wsiorbie.
ja za swojego dałem 1200 zł bo troche rudy był na nadkolach i rantach drzwiach i poprzedniego właściciela przerażało spalanie.
jak narzenie super tylko swiece i przewody wysokiego napiecia bo cieżko palił jak było wilgotno
jw

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 100KM 74kW [l/100km]