Ocena kierowcy - Ford Puma II Crossover Facelifting

cds, 1 dzień temu
Silnik 1.0 EcoBoost Hybrid 155KM 114kW
Rok produkcji 2024
Ford Puma II Crossover Facelifting 1.0 EcoBoost Hybrid 155KM 114kW od 2024 - Oceń swoje auto
Zdecydowanie polecam - ogolnie hasło z innej marki, ale ten mały samochodzik potrafi dac "Radość z jazdy" Bralismy przed zakupem pod uwage tylko Toyote yaris cross i Forda pume (z załozenia samochód do miasta) - wybór padł na pume i tego nie załujemy. Wizualnie zdecydowanie bardziej spodobała sie nam puma szczegolnie w srodku - po lifcie wyglada duzo "swiezej" i jest bardziej wyciszona od Toyoty. Prowadzenie Forda tez wypada duzo lepiej - za Toyota przemawiało tylko nizsze spalanie po dłuzszych jazdach probnych wychodziło ze Yaris pali mniej od Pumy o ok 1,5-2 l/km, ale za to kosztuje ok 15tys wiecej tak samo wyposazony (wiec ile trzeba przejechac zeby kwota zakupu sie wyrównała niech sobie kazdy przeliczy). My przez 5 lat przejezdzamy ok 80tys (i sprzedajemy ) wiec toyota w naszym przypadku wychodzi drozej, a na dodatek w Fordzie dostałem 4 lata darmowego serwisu i 1 rok ub. w gratisie i oczywiscie jak wspomnialem "Radość z jazdy"
Silnik a wlasciwie układ hybrydowy idealny do tego pojazdu - wielu juz sie zdziwiło jak to przyspiesza (ok 0,5s lepiej niz podaje producent). Jedyny minus że niestety słychac te 3 cylindry w szczegolosci na niskich obrotach
Rewelacja nie mam uwag - 7 biegowy automat
Super - ale to ford wiec nie spodziewałem sie ze bedzie gorzej
Żonie bardzo sie podobał, a o gustach sie nie dyskutuje
Do przodu ok, ale do tyłu gorzej - na szczescie kamery 360 mocno ułatwiaja manewry
Prawie bez uwag, ale niestety brak zwykłych przyciskow sprawia ze wszystko trzeba ustawiac na ekranie (nawet otwieranie bagaznika). Najbardziej denerwuje ze przy kazdym uruchomieniu silnika trzeba wyłączyć info o ograniczeniu predkosci, bo inaczej cały czas cos "pika" - ale to chyba przypadłosc wszystkich samochodów sprzedawanych w UE
Ok - bez uwag
Dla mnie super - założenie było że to samochód do miasta, ale na krotkie wypady 2+2 tez sie sprawdzi - bardzo duzy bagaznik (megabox) jak na wielkosc samochodu
Jest ok - na pewno ciszej niz w Toyocie Yaris cross
otrzymalem 4 lata bezpłatengo serwisu wiec ok