Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Kombi

Silnik 1.6 TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Mondeo V Kombi 1.6 TDCi 115KM 85kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie, komfort.
Mondeo kupione w salonie forda w Niemczech, z pewnym przebiegiem 70 tysięcy km. Naprawdę komfortowe, oszczędne, pakowne i bezproblemowe autko. Przez 5 lat żadnych ekstra kosztów czy niemiłych niespodzianek. Silnik o dziwo wystarczający- jeżdżę spokojnie ale na trasie śmiga aż miło. Przez 5 lat zrobiłam zaledwie 50 tyś. km, ale zdążyłam się już zżyć z naszym fordzikiem. Auto jest niesamowicie pakowne - oprócz ogromnej sofy, zrobiliśmy nim całą przeprowadzkę :)
Niezawodny, oszczedny, elastyczny, tani w utrzymaniu :)
Wymieniony olej przy 75 tyś km, śmiga aż miło :)
Bardzo komfortowy. Fakt że amortyzatory z tyłu są samopoziomujące-nivomat = bardzo drogie przy wymianie, ale z drugiej strony koledze zużyły sie przy przebiegu 350 tysięcy km, także jeszcze dużo przede mną :)
Dość delikatna, ale obecnie to już chyba norma.
Przednie słupki trochę przeszkadzają poza tym supcio:)
Super, wszystko tak jak powinno być, na pewno wyróżnia się na tle konkurencji :) Autko jest na tyle wygodne i komfortowe, że nawet mój mąż z chorymi plecami robi trasy po 1600km z kilkoma zaledwie przystankami.
Miałam już dużo samochodów, i właściwie to nie jest ani dużo lepiej, a na pewno nie gorzej.
Dużo miejsca z przodu, z tyłu no i oczywiście w bagażniku :)
Bardzo przyzwoicie, swobodnie przy 150km/h można rozmawiać, a szum opon i silnika nie jest uciążliwy nawet na długiej trasie.
Coroczny serwis olejowy i paliwko. Coraz trudniej o takie pancerne auta:)
Cena stosunkowo niska jako 3 letnie auto używane, i zarazem bardzo niska biorąc pod uwagę jego niezawodność, komfort i wszechstronność.
Żadnych problemów.
Żadnych problemów :)