Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

jark0, 7 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Rok produkcji 2013
Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetne prowadzenie i komfortowe zawieszenie - idealne w długich trasach.
Przestronne i wygodne auto o rewelacyjnych właściwościach jezdnych i dość dynamicznym silniku. Idealne na długie trasy, nawet po przejechaniu 1000 km fotele nie powodowały bólu pleców.
163 KM i 340 Nm dobrze radzi sobie z masą auta, wyprzedzanie nie sprawia problemów, jednak przy komplecie pasażerów i pełnym bagażniku odczuwalny jest pewien brak mocy.
Wybieranie biegów jest łatwe i odbywa się z charakterystycznym kliknięciem. Zestopniowanie oceniam bardzo dobrze, przy 2000 obr/min mamy niecałe 120 km/h, przy 2500 obr/min jedziemy w ciszy 150 km/h.
Jedno z lepiej prowadzących się aut jakim miałem okazję jeździć. Układ jezdny i kierowniczy daję pełne odczucie co dzieje się z kołami i pozwala na szybką reakcję zanim auto wpadnie w poślizg.
Słupki A ograniczają nieco widoczność, z racji gabarytów wymagane jest nabranie doświadczenia i wyczucia auta przy parkowaniu tyłem. Ogólnie, biorąc pod uwagę wielkość auta jest całkiem dobrze.
Wszystkie przyciski mam w zasięgu ręki, rozplanowane są logicznie i ergonomicznie. Przydałoby się wykończenie podłokietnika z bardziej miekkiego materiału.
Pomimo, że jest to diesel nawet zimą silnik szybko osiąga temperaturę roboczą, dzięki czemu wnętrze szybko się rozgrzewa. Latem klimatyzacja działa wydajnie i powoduje nadmiernych "przeciągów".
Gabaryty auta pozwalają na bardzo wygodną podróż dla 4 pasażerów, bagażnik jest przestronny i bardzo ustawny. Spokojnie można zapakować się na wypad narciarski.
Silnik jest nieśle wyciszony, ale przy wyższych prędkościach mogłoby być lepiej. Jadąc ponad 140 km/h trzeba nieco podnosić głos, zwłaszcza korzystając z seryjnego zestawu głośnomówiącego.
Średnie spalanie 6,3 l/100 km uważam za bardzo dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę moc silnika i masę auta. Na autostradzie przy prędkości 150 km/h spala około 8 l/100 km.
Duże, rodzinne i dobrze wyposażone auto za 120 000 pln (cena w 2013 roku) to bardzo dobra propozycja. Auto jest większe od Passata i lepiej się prowadzi, jedyny rozsądny konkurent to wg mnie Skoda Superb.
Przez 150 000 km miałem jedną drobną awarię składanego lusterka - najprawdopodobniej zostało uszkodzone mechanicznie na parkingu. Poza tym, auto nigdy mnie nie zawiodło, zero wycieków, nie uzupełniałem żadnych płynów eksploatacyjnych pomiędzy przeglądami.
Brak, auto pozostawało w pełni mobilne przez cały okres eksploatacji.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW [l/100km]

Ford Mondeo IV Kombi