Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Zimbrados, 11 lat temu
Silnik 2.2 TDCi 155KM 114kW
Rok produkcji 2005
Ford Mondeo III Hatchback 2.2 TDCi 155KM 114kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak myślicie dlaczego? Jak się przejedziecie to zrozumiecie. Ja nie chciałem Forda dopóki w niego nie wsiadłem po obejrzeniu.
Ciekawy samochód, którego przeznaczeniem jest (z tym silnikiem) autostrada. Kupując to auto należy liczyć się z nie najlepiej wykończonym wnętrzem, słabo wyciszonym silnikiem, który daje ogromną przyjemność z jazdy. Polecam tym, których nie razi to, że to Ford i ma słabą opinię. Po doświadczeniach z tym egzemplarzem zastanawiam się nad nowszą generacją, ale z silnikiem 2.2. Myślę, że 2 litry nie dają takiej przyjemności z jazdy. Zdziwienie innych kierowców kiedy ich wyprzedasz- BEZCENNE.
Silnik ma ponad 155 KM co w połączeniu z momentem obrotowym czyni z niego prawdziwą rakietę. Oczywiście jest trochę głośny i wyraźnie słyszalny, ale kolega który porusza się 170 konnym Passatem stwierdził, że jego Passat jest wolniejszy.
Lekko haczy, ale krótkie biegi oraz dżojstik (to nie Avensis poprzedniej generacji:)) dają przyjemność jazdy.
Klasa dla siebie. Nie różnicy czy jedziemy 130 czy 180. Przyklejony. Ważne - w tej wersji silnika konieczny jest ESP. Dla własnego bezpieczeństwa nie kupujcie bez ESP.
Przód lepiej niż obecna generacja. Wiem bo sprawdzałem. Tył nic nie widać.
Nie ma szału (to nie Volks). ale nie jest źle.
W zimie długo się nagrzewa mimo, że klima aż wyje.
Tu nic dodać i nic ująć. 4 osoby bagaż na 14 dni i nie ma problemu.
Tu Ford od zawsze oszczędza. Strasznie głośno (jak na klasę średnią). Passat vs Ford - Ford 3 razy głośniejszy. Słyszałem, że wersja 2l jest cichsza. Czy o prawda nie wiem, nie sprawdzałem.
No i tu mam dylemat co Wam napisać. Miasto 8,5-9. Nie oszukujcie się, że będzie tanio. 2.2l i 155 KM trzeba nakarmić. Autostrady (to żywioł tego auta) średnio około 6,5 przy około 140-150. Jest super. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie co lubi, gdzie jeździ i na co go stać.
Jest OK. Kolega w Passacie z przebiegiem 120 tys. wymieniał już dwumasę i pompę paliwa. Ja nic z przebiegiem 146 tys. Jeżeli będziecie dbali o przeglądy i stsowali porządne części odwdzieczy się długą i bezproblemową jazdą.
Jak na razie tylko materiały eksploatacyjne+ 1 sprężyna. Nie mogę narzekać, ale kupiony od znajomego (zamożny człowiek serwis i pedant) z przebiegiem 90 tys. km. Staram się wymieniać oleje i filtry nie częściej niż co 12-13 tys. kilometrów.Oby tak dalej. Czeka mnie pewnie jeszcze dwumasa i wtryski, ale do tego czasu może sprzedam.
jw.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TDCi 155KM 114kW [l/100km]